Bundesliga: Derby Północy dla Werderu

W ostatnim sobotnim meczu 5. kolejki Bundesligi Werder Brema pokonał Hamburgera SV 2:0. Derby Północy jak zawsze były niezwykle emocjonujące a ich bohaterem został napastnik bremeńczyków, Claudio Pizarro, który zdobył oba gole dla swojego zespołu.
Zobacz pozostałe wyniki i tabelę ligi niemieckiej – KLIKNIJ!

Na pierwszą bramkę kibice zgromadzeni na Weserstadion musieli czekać aż do 53. minuty. Marko Marin uderzył z rzutu wolnego a piłka tak szczęśliwie odbiła się od słupka bramki HSV, że spadła wprost pod nogi niepilnowanego Pizarro. Ten będąc w znakomitej sytuacji nie mógł się pomylić i Werder wyszedł na prowadzenie.

Swojego drugiego gola Peruwiańczyk strzelił w 78. minucie kiedy to otrzymał kapitalną piłkę od Marina. Napastnik Bremy przyjął piłkę na klatkę piersiową i mocny strzałem z woleja pokonał bramkarza Hamburgera.

Dzięki wygranej Werder zrównał się punktami z prowadzącym w tabeli Bayernem Monachium. HSV z jednym punktem na koncie zamyka stawkę.