Bundesliga: Borussia zremisowała wygrany mecz (akt.)

Bayern Monachium rozgromił TSG Hoffenheim 4:0 w meczu 22. kolejki niemieckiej Bundesligi. Po raz kolejny bardzo dobre zawody rozegrał Arjen Robben, który dwukrotnie wpisywał się na listę strzelców.

Pewne zwycięstwo zanotował także wicelider tabeli – Bayer Leverkusen. „Aptekarze” wywieźli komplet punktów z Frankfurtu, gdzie ograli tamtejszy Eintracht 3:0.

Zespoły Bayernu Monachium i Bayeru Leverksuen odrobiły tym samym po dwa „oczka” do liderującej Borussii Dortmund, której powinęła się noga w wyjazdowym meczu z FC Kaiserslautern. Podopieczni Joergena Kloppa prowadząc na 8 minut przed końcem spotkania, pozwolili sobie wbić gola wyrównującego i wywieźli z Fritz-Walter-Stadion tylko jeden punkt. W wyjściowej „11” Borussii pojawili się Robert Lewandowski i Łukasz Piszczek. Popularny „Lewy” zagrał do 75. minuty, kiedy zastąpił go Mohamaed Zidan, natomiast obrońca reprezentacji Polski tradycyjnie rozegrał całe spotkanie.

Fatalnie spisali się natomiast piłkarze VFB Stuttgart. Prowadzeni przez Bruno Labadię „Die Roten” przegrali przed własną publicznością z FC Nurnberg aż 1:4 i pozostają w strefie spadkowej, wyprzedzając tylko Borussię Moenchengladbach.

W innych meczach Schalke 04 Gelsenkirchen ograła 1:0 SC Freiburg. VFL Wolfsburg przegrał u siebie z HSV Hamburg 0:1, a FC Sankt Pauli pokonało 3:1 Borussię Moenchengladbach.