Polska Reprezentacja Polski

Bundesliga: Borussia o krok od tytułu

W spotkaniu 30. kolejki Bundesligi Borussia Dortmund pokonała na własnym obiekcie Freiburg 3:0. Jednego z goli w tym spotkaniu strzelił reprezentant Polski, Robert Lewandowski.

Piłkarze Borussi przystąpili do meczu z Freiburgiem zdeterminowani, ponieważ znali wynik jakim zakończył się mecz Bayernu z Bayerem Leverkusen (5:1 – przyp. red). Porażka Aptekarzy przy jednoczesnym zwycięstwie Borussii znacznie zwiększała prawdopodobieństwo zdobycia tytułu przez podopiecznych Jurgena Kloppa.

Gospodarze wyszli na prowadzenie za sprawą Mario Gotze w 23. minucie spotkania. Tuż przed przerwą na listę strzelców wpisał się Robert Lewandowski, który wraz z Łukaszem Piszczkiem oraz Jakubem Błaszczykowskim znalazł się w wyjściowym składzie Borussii. Gości „dobił” w drugiej części gry Kevin Grosskreutz. Polacy rozegrali pełne spotkanie w barwach lidera Bundesligi, który na cztery kolejki przed zakończeniem sezonu ligowego ma osiem punktów przewagi nad Bayerem Leverkusen.