Bundesliga: Borussia Dortmund mistrzem Niemiec

W spotkaniu 32. kolejki niemieckiej Bundesligi Borussia Dortmund pokonała przed własną publicznością 2:0 FC Nurnberg, zapewniając sobie tym samym tytuł mistrza Niemiec. Jednego z goli dla gospodarzy strzelił napastnik reprezentacji Polski, Robert Lewandowski.

Borussia do meczu z Norymbergą przystąpiła ze świadomością, iż ewentualna wygrana pozwoli cieszyć się z mistrzostwa Bundesligi. Gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Lucas Barrios w 32. minucie spotkania, dwie minuty przed przerwą gola pieczętującego mistrzowski tytuł dla Borussii zdobył Lewandowski. Łukasz Piszczek oraz były snajper Lecha Poznań rozpoczęli mecz w podstawowym składzie. Na ławce zasiadł tym razem Jakub Błaszczykowski, który w 78. minucie meczu zmienił Lewandowskiego.

W innych spotkaniach nie zabrakło niespodzianek. Hamburger uległ przed własną publicznością Freiburgowi, natomiast walczący o udział w Lidze Mistrzów Hannover 96 przegrał u siebie z Moenchengladbach. Zwycięstwo odniósł zespół FC Koln. Bez udziału Sławomira Peszki gracze z Kolonii pokonali 2:0 Bayer Leverkusen. Adam Matuszczyk pojawił się na boisku w barwach gospodarzy w 85. minucie.