Bundesliga: Bayern przegrał w Hannoverze

Hannover 96 pokonał Bayern Monachium 3:1 w najciekawszym z sobotnich spotkań 25. kolejki Bundesligi. Aż 5:0 FC Nuernberg pokonało z kolei St. Pauli, a cztery gole strzelił Christian Eigler.

Hannover pokonał Bayern po golach Mohammeda Abdellaoue, Konstantina Rauscha i Sergio Pinto. Jedynego gola dla Bawarczyków strzelił natomiast Arjen Robben. Dzięki tej wygranej walczący o udział w Lidze Mistrzów gospodarze wypracowali sobie pięć punktów przewagi nad drużyną z Monachium.

Cenne zwycięstwo na Mercedes-Benz-Arena odniósł także VfB Stuttgart, który 1:0 wygrał z Schalke 04 Gelsenkirchen. O losach trzech punktów przesądził rzut karny skutecznie wykonany w 15. minucie przez Zdravko Kuzmanovicia.

Najlepiej w tej kolejce wypadli jednak piłkarze FC Nuernberg, którzy rozgromili FC St. Pauli aż 5:0. Wynik otworzył w 5. minucie Philipp Wollscheid, a później koncert gry dał Christian Eigler, który trafił do siatki rywali w 14., 17., 86. i 87. minucie.

W pozostałych spotkaniach Borussia Moenchengladbach wygrała z TSG Hoffenheim 2:0, a Eintracht Frankfurt bezbramkowo zremisował z FC Kaiserslautern.