Bundesliga: Bayern gromi i zapewnia sobie kwalifikacje LM

Bayern Monachium rozgromił na wyjeździe zespół St. Pauli 8:1 w meczu 33. kolejki niemieckiej Bundesligi. Bawarczycy z 62. punktami na koncie zapewnili sobie start w kwalifikacjach do kolejnej edycji Ligi Mistrzów. Sobotni rywal Bayernu okazał się najsłabszą ekipa w lidze w przyszłym roku zagra o klasę rozgrywkową niżej.

Borussia Dortmund przegrała na wyjeździe z Werderem Brema 0:2. Dla podopiecznych Jurgena Kloppa był to mecz o tzw. „przysłowiową pietruszkę”. W wyjściowej „11” mistrzów Niemiec pojawili się Łukasz Piszczek oraz Robert Lewandowski (grał do 76. minuty). Od 55. minuty na placu gry przebywał także Jakub Błaszczykowski.

Ważne zwycięstwo odnotowali piłkarze FC Koeln, którzy pokonali w wyjazdowym spotkaniu drużynę Eintrachtu Frankfurt 2:0 i zapewnili sobie tym samym utrzymanie w Bundeslidze. W kadrze „Kozłów” znalazł się jedynie Adam Matuszczyk, ale pomocnik reprezentacji Polski przesiedział całe spotkania na ławce rezerwowych.

W przedostatnim meczu sezonu, awans do Ligi Europy zapewniła sobie drużyna FSV Mainz, pokonując na Veltins Arena Schalke 04 Gelsenkirchen 3:1. Zwycięskie gole padły w ostatnich dziesięciu minutach meczu.

Szanse na utrzymanie w lidze podtrzymała Borussia Moenchengladbach, która podobnie jak FSV Mainz w ostatnich minutach wywalczyła trzy punkty w starciu z wyżej notowanym Freiburgiem.

Do niespodzianki doszło natomiast w Wolfsburgu, gdzie miejscowe „Wilki” nie poradziły sobie z presją i mimo iż niedawny mistrz Niemiec prowadził 1:0 z FC Kaiserslautern, to nie zdołał utrzymać korzystnego rezultatu i o utrzymanie będzie walczył w ostatnim meczu sezonu.

W innych meczach Bayer Leverkusen zremisował u siebie z Hamburgiem 1:1, VFB Stuttgart pokonał Hannover 2:1, a FC Nurnberg przegrała przed własną publicznością z TSG Hoffenheim 1:2.

Eintracht Frankfurt – FC Koeln 0:2 (0:1)