Bundesliga: Bayer wykorzystał wpadkę Borussii

W pierwszym niedzielnym meczu 19. kolejki Bundesligi Bayer Leverkusen pokonał na wyjeździe Borussię Moenchengladbach 3:1. „Aptekarze” zostali nowymi wiceliderami niemieckiej ekstraklasy. Do prowadzącej Borussii Dortmund, która w sobotę jedynie zremisowała 1:1 z walczącym o utrzymanie VfB Stuttgart, tracą 11 punktów.

Podopieczni Juppa Heynckesa już do przerwy prowadzili dwoma bramkami. Najpierw do siatki gospodarzy z rzutu wolnego trafił Michal Kadlec, a tuż przed zejściem do szatni stan meczu na 2:0 strzałem głową podwyższył Gonzalo Castro. W 65. minucie kontaktową bramkę zdobył Martin Stranzl, ale już osiem minut później odpowiedział po raz drugi Castro. Bayer tym samym awansował na pozycję wicelidera, gdyż Hannover przegrał z Schalke 04 Gelsenkirchen. Z kolei Borussia już na dobre zadomowiła się na ostatnim miejscu w tabeli i do bezpiecznej pozycji traci już sześć punktów.

W ostatnim meczu tej serii spotkań Hoffenheim zmierzy się z Sankt Pauli.