Polska Ekstraklasa

Bramkarz Lecha Poznań śrubuje rekord

Na oficjalnej witrynie poznańskiego Lecha czytamy o wyczynie bramkarza tego klubu, Krzysztofa Kotorowskiego, który śrubuje indywidualny rekord jeśli chodzi o ilość minut bez puszczonej bramki.

Jak na razie licznik zatrzymał się na 513 minutach, tym samym Kotorowski poprawił swoje poprzednie życiowe osiągnięcie, kiedy to był niepokonany w bramce Lecha przez 499 minut w sezonie 2007/08. Wówczas jego znakomita seria zakończyła się golem Wojciecha Szymanka w zremisowanym 1:1 meczu z Widzewem Łódź.

Obecna passa Kotorowskiego trwa od ligowego spotkania z Polonią Warszawa, kiedy to golkipera Kolejorza pokonał Bruno. Tamten mecz zakończył się wynikiem 2:2. Kotorowski najbliższą okazję do poprawienia swego rekordu będzie miał w wyjazdowym meczu z Cracovią.