Borussia z kolejnym zwycięstwem w lidze

Borussia Dortmund notuje drugie zwycięstwo z rzędu w rozgrywkach Bundesligi. Piłkarze Terzicia wygrali na wyjeździe z Werderem Brema 2:1 w 25. serii gier.

Borussia Dortmund wygrała po raz trzynasty w tym sezonie niemieckiej ligi. Zawodnicy z Zagłębia Ruhry w 25. kolejce pokonali Werder Brema 2:1.

Obie bramki Borussi padły już w pierwszej połowie, do siatki trafiali Donyell Mallen oraz Jadon Sancho. Tuż przed przerwą czerwoną kartkę za groźniejszy faul otrzymał Marcel Sabitzer.

W 70. minucie Justin Njinmah zdobył kontaktowego gola, ale Werderowi nie udało się zdobyć wyrównującego gola i ostatecznie Borussia dopisała na swoje konto trzy punkty.

Dawid Kownacki po raz kolejny otrzymał szanse gry w drużynie z Bremy i pojawił się na boisku w 65. minucie, zmieniając Jensa Stage’a.

BVB wskoczyło na 5. miejsce w tabeli, wyprzedzając RB Lipsk. Werder po drugiej porażce wciąż zajmuje miejsce w pierwszej dziesiątce ligowej i jest na 9. pozycji.