Borussia wykorzystała szansę

Borussia Dortmund pokonała 1:0 Mainz w zaległym meczu 25. kolejki Bundesligi, dzięki czemu zbliżyła się do liderującego Bayernu Monachium.

Spotkanie powinno zostać rozegrane na początku marca, jednak mecz został przełożony –  powodem było 19 przypadków koronawirusa w ekipie gospodarzy.

W trakcie środowego wieczoru na Mewa Arena działo się niewiele. Pierwsza połowa kompletnie przebiegła bez znaczących, boiskowych wydarzeń. Tylko piłkarze Borussii oddali jeden celny strzał.

Po przerwie też niewiele się działo, choć nieco bardziej śmielsza w swoich akcjach była Borussia, która zdecydowanie częściej kreowała niezłe akcje pod bramką przeciwnika.

Dopiero w 87. minucie udało się przyjezdnym trafić do bramki. Bardzo dobrym strzałem popisał się Axel Witsel, który trafił do siatki na wagę trzech punktów.

Borussia wykorzystała szansę i zbliżyła się do Bayernu Monachium, który w ostatnich tygodniach stracił sporo punktów. Różnica  między liderującymi Bawarczykami a drugą Borussią wynosi już tylko 4 oczka.

Mainz plasuje się na 10. miejscu w tabeli.