Borussia wygrywa zgodnie z planem

Borussia Dortmund kontynuuje serię meczów bez porażki w Bundeslidze. W 21. serii gier niemieckiej ligi BVB pewnie wygrało z Freiburgiem 3:0.

Po ostatnim, zaskakującym remisie z Heidenheim, Borussia Dortmund wróciła na szlak wygranych, zwyciężając pewnie 3:0 z Freiburgiem w 21. kolejce.

Od początku do końca spotkania drużyna pod wodzą Edina Terzicia kontrolowała grę, będąc dominującym zespołem w tym starciu. Już w pierwszej połowie meczu Donyell Malen popisał się dwiema bramkami, co sprawiło, że Borussia schodziła do szatni z dwubramkowym prowadzeniem.

W drugiej połowie gospodarze kontynuowali odważną i ofensywną grę, jednak udało im się zdobyć tylko jednego gola. W 87. minucie Niclas Fullkrug wpakował piłkę do siatki, przypieczętowując tym samym zwycięstwo swojego zespołu.

Borussia umocniła swoją pozycję na 4. miejscu w tabeli ligowej, aczkolwiek strata do liderującego Bayeru wynosi już 12 punktów. Z kolei Freiburg prowadzony przez Christiana Streicha, znajdujący się na 7. miejscu, przegrał trzeci mecz z rzędu w rozgrywkach Bundesligi.