Borussia wygrywa z Unionien

Borussia Dortmund nie składa broni i cały czas walczy o tytuł mistrzowski. BVB otrząsnęli się po niedawnej klęsce w Klassikerze i teraz wygrali z wysoko klasyfikowanym Unionem 2:1.

Borussia Dortmund wygrywa z Unionem Berlin w 27. rundzie rozgrywek Bundesligi. Piłkarze z Zagłębia Ruhry mieli widoczną przewagę w tym spotkaniu, choć o wygraną łatwo nie było.

Gospodarze wyszli na prowadzenie już w 28. minucie meczu, Donyell Malen trafił do siatki i wynik 1:0 utrzymał się do końca pierwszej części spotkania. Do przerwy Borussia dyktowała warunki gry i zdecydowanie przeważała nad Unionem.

Po przerwie siły się nieco wyrównały i berlińczycy potrafili stworzyć zagrożenie pod polem karnym BVB. W 61. minucie goście wyrównali na sprawą gola autorstwa Kevina Behrensa.

Dopiero w 80. minucie spotkania Youssoufa Moukoko wpisał się na listę strzelców i zdobył gola na wagę zwycięstwa.

BVB aktualnie traci do Bayernu dwa punkty i walka o mistrzostwo wciąż jest otwarta. Union zajmuje trzecie miejsce i trafi co Borussii pięć oczek.