Borussia nie dała rady Bayernowi

Bayern Monachium podejmował na wyjeździe Borrsuie Moenchengladbach w ramach trzeciej kolejki Bundesligi.
Było bardzo blisko niespodzianki ale Bawarczycy zdołali zdobyć zwycięską bramkę w końcówce spotkania. Po trzech kolejkach Bayern ma komplet punktów.

Gospodarze objęli prowadzenie w 30. minucie spotkania. Dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał Ko Itakura i celnym strzałem w boczną siatkę wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Do końca pierwszej połowy wynik się nie zmienił i Bawarczycy do szatni schodzili przegrywając 0:1.

Thomas Tuchel postanowił wprowadzić zmiany od początku drugiej połowy i na boisku zameldował się Konrad Laimer. Goście do wyrównania doprowadzili w 58. minucie, kiedy fenomenalną centre w pole karne Kimmicha wykorzystał Leroy Sane. Jest to już trzeci gol Niemca w tym sezonie.

Gospodarze przeszli do głębokiej obrony, natomiast ta taktyka się nie sprawdziła. W jednej z ostatnich akcji dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał 18-letni Francuz Mathys Tel.
Dwie asysty w tym spotkaniu zanotował Joshua Kimmich.