Borussia goni Bayern

Ligi w Europie Bundesliga

Borussia Dortmund wyjeżdża z Sinsheim z trzema punktami. Po emocjonującym starciu piłkarze z Zagłębia Ruhry wygrali 3:2.

Erling Haaland z kolejnym golem … i kontuzją (fot. Reuters)

Strzelanie w trakcie sobotniego popołudnia na PreZero Arena błyskawicznie rozpoczął Erling Haaland, który już w 6. minucie trafił do siatki. Borussia Dortmund prowadziła przez całą, pierwszą połowę, jednak w doliczonym czasie pierwszej części spotkania gola wyrównującego zdobył Andrei Kramarić.

W 58. minucie Marco Reus ponownie wyprowadził Borussię na prowadzenie. Osiem minut później David Raum trafił do własnej bramki i podarował gola Borussii, która prowadziła już 3:1.

Hoffenheim w 77. minucie miało kontakt z Borussią, piłkę do siatki trafił Georginio Rutter. Gospodarze mieli jeszcze kilka niezłych sytuacji do strzelenia bramki na wagę remisu, jednak brakowało skuteczności na trafienie piłki do siatki. Ostatecznie Borussia dowiozła korzystny wynik do ostatniego gwizdka sędziego i zapisuje kolejny komplet punktów na swoje konto.

BVB traci do Bayernu Monachium trzy punkty, choć warto zaznaczyć, że mistrz Niemiec jutro rozegra swój mecz przeciwko Hercie Berlin.

Niewykluczone, że po dzisiejszym meczu kadra BVB uszczupli się o kluczowych zawodników. Z kontuzją boisko opuścili Erling Haaland oraz Manuel Akanji

Dla Hoffenheim to druga porażka z rzędu na ligowej ścieżce. Piłkarze Sebastiana Hoenessa cały czas plasują się na 6. lokacie.