Bolesny i kosztowny remis Lazio

Lazio niespodziewanie zremisowało u siebie z Lecce 2:2 na otwarcie 35. kolejki Serie A. Wynik może mieć poważne konsekwencje i nawet pozbawić Rzymian wicemistrzostwa kraju.

To musiał być komplet punktów dla Lazio. Rzymianie wciąż walczą o wicemistrzostwo i wygrana znacznie poprawiłaby ich sytuację. Zespół Maurizio Sarriego w męczarniach zremisował z Lecce 2:2.

Już od samego początku Lazio miało bardzo duże trudności. W 23. minucie Gabriel Stegrezza zmarnował rzut karny i Lecce nie objęło prowadzenia. Pierwszego gola w 34. minucie zdobył Ciro Immobile. Lazio jednak nie utrzymało prowadzenia i tuż przed samą przerwą wyrównał Remi Oudin.

Druga połowa znacznie lepiej zaczęła się dla Lecce, w 51. minucie Oudin zdobył swojego drugiego gola i dał prowadzenie gościom.

Korzystny wynik dla Lecce utrzymywał się bardzo długo. Lazio dopiero w końcowym etapie meczu zaczęło grać odważniej i szukało gola na wagę remisu. W 94. minucie Milinković-Savić trafił na 2:2 i rzutem na taśmę dał remis Lazio.

Rzymianie zmniejszyli swoje szanse na wicemistrzostwo, jednak co gorsza, muszą też bronić miejsca w TOP4 ligi. Przewaga nad piątym Milanem to w tym momencie 5 punktów.