BIALYSTOK 07.08.2024
III RUNDA KWALIFIKACYJNA LIGA MISTRZOW SEZON 2024/25: JAGIELLONIA BIALYSTOK - FK BODO/GLIMT --- UEFA CHAMPIONS LEAGUE PLAY-OFF THIRD QUALIFYING ROUND GAME: JAGIELLONIA BIALYSTOK - FK BODO/GLIMT
PILKARZE FOOTBALLERS FK BODO/GLIMT RADOSC CELEBRATION GOL BRAMKA GOAL

Bodo rozbiło Jagiellonię. Kolosalna różnica klas.

Jagiellonia Białystok fenomenalnie rozpoczęła rewanżowe starcie z FK Bodo/Glimt, już w 4. minucie wyrównując stan dwumeczu. Były to jednak miłe złego początki, bo później na murawie dominowali już tylko mistrzowie Norwegii, którzy pewnie wygrali 4:1.

Maciej Kanczak

Mistrzowie Polski wyciągnęli wnioski z ubiegłotygodniowego spotkania i od pierwszego gwizdka ruszyli do ataku. Przyniosło to efekt już w 4. minucie, kiedy to po znakomitej akcji Afimico Pululu i mocnym strzale z bliska Jesusa Imaza, piłkę do własnej bramki skierował Patrick Berg. Kilka minut później, środkowy pomocnik FK Bodo/Glimt spróbował zrehabilitować się za swoje niefortunne trafienie. Norweg popisał się mocnym strzałem zza pola karnego, ale w tej sytuacji świetnie interweniował Sławomir Abramowicz. Bramkarz Jagi był również górą w 19. minucie, gdy znów płaski, nieprzyjemny strzał oddał Berg.

Kolejne niewykorzystane okazje nie załamały jednak gospodarzy, którzy non stop nacierali na białostocką bramkę. Podopieczni Kjetila Knutsena dopięli swego w 35. minucie, gdy znakomitym strzałem z ok. 16 metrów popisał się Sondre Fet. Gracze FK Bodo/Glimt poszli za ciosem i jeszcze przed przerwą wyszli na prowadzenie. Kasper Hogg wypatrzył w szesnastce Isaka Maattę, który z łatwością ograł Joao Moutinho i z najbliższej odległości pokonał Abramowicza.

Od początku drugiej połowy, podopieczni Adriana Siemieńca ruszyli do odrabiania strat. Z ich chwilowej przewagi niewiele jednak wynikało. Tymczasem w 56. minucie, przy biernej postawie graczy Jagi czekających na gwizdek (w jednym ze starć ucierpiał bowiem Mateusz Skrzypczak), trzecią bramkę dla FK Bodo/Glimt, a swoją drugą w tym spotkaniu zdobył mocnym strzałem Fet. Po drodze piłka jeszcze odbiła się od słupka.

A gospodarzom wciąż było mało. Jens Hauge zagrał znakomitą, prostopadłą piłkę do Kaspera Hogga, który z bliska wpakował ją do bramki mistrzów Polski, dobijając ostatecznie Jagę.