KRAKOW 26.07.2024
MECZ 2 KOLEJKA PKO EKSTRAKLASA  SEZON 2024/2025 -- POLISH FOOTBALL FIRST LEAGUE MATCH: Puszcza Niepolomice - Gornik Zabrze
NZ ERIK JANZA

Ligi w Europie Liga Narodów

Błysk kapitana Górnika w meczu Ligi Narodów

Reprezentacja Słowenii wygrała aż 3:0 z Kazachstanem. Bohaterem zwycięzców meczu Ligi Narodów (dywizja B) został Benjamin Sesko, strzelec trzech goli, ale błysnął też m.in. Erik Janza, kapitan Górnika Zabrze.

Erik Janza, 31-letni lewy obrońca, zagrał od początku do końca spotkania z Kazachstanem i miał asystę przy bramce, która ustaliła wynik. W 63. minucie kapitan Górnika Zabrze podszedł do rzutu wolnego z bocznego sektora boiska i precyzyjnie dośrodkował na dalszy słupek, a Benjamin Sesko skutecznie główkował z bliskiej odległości.

Janza jest piłkarzem Górnika od połowy 2019 roku. W obecnym sezonie zagrał 6 meczów ligowych i 3-krotnie asystował. (MZ)