August 7, 2024, Islington, London, England: 7th August  2024; Emirates Stadium, London, England; Pre Season Football Friendly, Arsenal versus Bayer Leverkusen; Kai Havertz of Arsenal turns towards goal (Credit Image: © Katie Chan/Action Plus Sports via ZUMA Press Wire)
POLAND ONLY!
---
newspix.pl / 400mm.pl

Błysk Havertza i Saki, zwycięstwo Arsenalu na inaugurację Premier League

Arsenal udanie zaczął sezon 2024/2025. Wicemistrz Anglii wygrał u siebie 2:0 z Wolverhampton Wanderers w 1. kolejce Premier League. Jakub Kiwior znalazł się poza kadrą meczową Kanonierów.

Maciej Ziółkowski

Klub z Londynu przystąpił do sezonu jako wicemistrz Anglii i jeden z kandydatów do złotego medalu, z kolei Wolverhampton zakończyło minione rozgrywki Premier League na dość odległej, 14. pozycji. Poza kadrą meczową Kanonierów znalazł się Jakub Kiwior, mimo że jest zdrowy. Reprezentant Polski nie ma obecnie wielkich szans na regularną grę i można się spodziewać, że niebawem zmieni barwy.

Arsenal, co było do przewidzenia, od początku meczu prezentował się lepiej, w pierwszej połowie częściej posiadał piłkę, miał więcej sytuacji, stałych fragmentów i strzałów, a w 25. minucie objął prowadzenie. Bukayo Saka dośrodkował z prawej strony boiska na 7. metr, a Kai Havertz pewnie wyskoczył, uprzedził wychodzącego z bramki Jose Sa i mocno, skutecznie główkował. Wolverhampton mogło dość szybko wyrównać, lecz David Raya kapitalnie obronił strzał Jorgena Stranda Larsena.

W 74. minucie gospodarze znowu zaskoczyli gości. Saka, który wcześniej asystował przy golu na 1:0, pojawił się po prawej stronie pola karnego, zszedł do środka i udanie uderzył z lewej nogi na bliższy słupek, ustalając wynik na 2:0 dla Arsenalu.