WARSZAWA 02.05.2024
FINALOWY MECZ FORTUNA PUCHAR POLSKI SEZON 2023/24 --- FINAL OF POLISH CUP FOOTBALL MATCH IN WARSAW: POGON SZCZECIN - WISLA KRAKOW
TROFEUM  PGE STADION NARODOWY

Polska

Blisko kolejnej sensacji w Pucharze Polski. Zdecydowały rzuty karne

Piast Gliwice pokonał Hutnik Kraków i awansował do kolejnej rundy Fortuna Pucharu Polski. Niewiele jednak brakowało, a by odpadł.

W zeszłym sezonie podopieczni Aleksandara Vukovicia dotarli aż do półfinał tych rozgrywek. Ulegli w nim Wiśle Kraków, drużynie z niższej ligi i późniejszemu triumfatorowi. Dziś mogli nie dać rady innej ekipie ze stolicy Małopolski i z jeszcze niższego szczebla.

Zaczęli dobrze, w 7. minucie wynik otworzył Fabian Piasecki. Za ciosem poszli w minucie 40., kiedy prowadzenie podwyższył Tihomir Kostadinov.

Jako że rezultat 2:0 utrzymał się do 80. minuty, przedstawiciel PKO BP Ekstraklasy zmierzał do komfortowego awansu. Wtedy jednak reprezentant Betclic 2. Ligi ruszył do ataku. Bramkę kontaktową zdobył Karol Szablowski. Do wyrównania doprowadził Yevgeniy Belych.

Starcie mogła rozstrzygną dogrywka, ale nie rozstrzygnęła, obie drużyny strzeliły po golu – najpierw piłkę w siatce umieścił Jorge Felix, potem znów Belych. Dopiero w serii rzutów karnych Piast udowodnił swoją wyższość. Trafił pięć na pięć, natomiast Hutnik trzy na cztery.

Kolejna sensacja w trwającej edycji Fortuna Pucharu Polski wisiała w powietrzu. (MS)