Bayern znów gubi punkty!

Po dwóch wygranych meczach Bayern znów pogubił punkty na ligowej ścieżce. Mistrz Niemiec zremisował 1:1 z Bayerem w najciekawszym starciu 25. kolejki Bundesligi.

Bayern Monachium traci punkty w starciu przeciwko Bayerowi Leverkusen. Bawarczycy mieli zdecydowaną przewagę nad swoim przeciwnikiem i nie udało im się pokonać 3. drużyny w tabeli Bundesligi. Mistrz Niemiec i zarazem lider aktualnych rozgrywek zremisował 1:1.

W 18. minucie Nicklas Suele wpisał się na listę strzelców. Fatalne i zarazem komiczne błędy popełnili defensorzy Bayeru, którzy nie potrafili skutecznie wybić piłki z obrębu własnej bramki. Gracz Bayernu dopadł do piłki i bardzo silnym uderzeniem wpakował ją prosto do bramki.

W 36. minucie gola samobójczego zaliczył Thomas Mueller. Niemiec chciał dynamicznym wejściem na piłkę wybić ją z własnego pola karnego, jednak posłał ją idealnie do własnej bramki.

Robert Lewandowski po raz kolejny zanotował mecz bez zdobyczy bramkowej. Polak miał kilka sytuacji, jednak żadnej z nich nie umiał dobrze wykorzystać.

Bayern pozostaje liderem, choć dotychczasowa duża przewaga nad drugą Borussią topnieje. Jeśli BVB wygra swój mecz w tej kolejce, strata do Bawarczyków zmaleje do 6 punktów.