Bayern zmierza po mistrzostwo

Bayern Monachium stawia kolejny krok w kierunku tytułu mistrzowskiego w Niemczech. Bawarczycy co prawda z trudem wygrali z Werderem, jednak zbliżają się w kierunku obrony trofeum.

Bayern po 31. kolejce Bundesligi wciąż będzie liderował. Bawarczycy wypełnili swoje zadanie i pokonali Werder na wyjeździe 2:1.

To nie był jednak udany mecz dla Bayernu. Po raz kolejny piłkarze Tuchela pokazali, że nie są w najlepszej dyspozycji. Przewaga na boisku należała co prawda do nich, ale znów byli nieskuteczni, ospali i nerwowi. Pierwsza część spotkania zakończyła się bez trafień.

Po przerwie spotkanie się nieco wyrównało, dopiero w 62. minucie Serge Gnabry trafił do siatki i otworzył wynik spotkania. Dziesięć minut później bramkę dołożył Leroy Sane.

Końcówka należała do Werderu, w 87. minucie Niklas Schmidt zdobył kontaktowego gola. Bayern wytrzymał jednak nerwową końcówkę i dowiózł zwycięstwo do ostatniego gwizdka sędziego.

Bayern lideruje i nawet jeśli Borussia wygra swój mecz z Wolfsburgiem, utrzyma fortel lidera z punktową przewagą. Werder po meczu z Bayernem zajmuje 12. miejsce.