Bayern z Superpucharem Niemiec

Bayern Monachium z trofeum Superpucharu Niemiec! Bawarska drużyna po bardzo ciekawym meczu wygrała z RB Lipsk 5:3.

To pierwszy, oficjalny mecz Bayernu Monachium bez Roberta Lewandowskiego, przez co starcie w Superpucharze Niemiec miało znacznie więcej kolorytu niż dotychczas. Mimo braku swojego najlepszego snajpera, Die Roten byli zdecydowanymi faworytami do zdobycia kolejnego trofeum do swojej wypchanej po brzegi gabloty.

Już w pierwszej połowie Bayern mocno przybliżył się do zwycięstwa w tym meczu. Bawarczycy byli zdecydowanie lepsi od RB Lipsk i pierwsza część spotkania zakończyła się wynikiem 3:0 na korzyść mistrza Niemiec. Do siatki trafiali Jamal Musiala, Sadio Mane, dla którego był to oficjalny debiut i premierowa bramka oraz Benjamin Pavard.

Po przerwie spotkanie się wyrównało i Lipsk wyglądał znacznie lepiej. W 60. minucie Halstenberg trafił kontaktowego gola, jednak sześć minut później Serge Gnabry podwyższył prowadzenie Bayernu. W 77. minucie Christopher Nkunku trafił z rzutu karnego i dał nieco wiatru w żagle Bykom. W 89. Dani Olmo trafił jeszcze do siatki, co zapowiadało niesamowitą końcówkę. W ostatnich minutach piątą bramkę dla Bayernu dołożył Leroy Sane.

Nawet bez Roberta Lewandowskiego Bayern potrafi być bardzo skuteczny. Bawarczycy w trakcie finałowego meczu oddali 7 celnych strzałów na bramkę przeciwnika i po 5 z nich piłka znajdowała drogę do siatki bramki Lipska.

To 10. Superpuchar Niemiec w historii Bayernu.