Bayern wygrywa z Koeln

Piękny gol Guerreiro i dobijający rywali w doliczonym czasie gry Muller to idealna recepta na ligowe zwycięstwo.

Losy tytułu mistrzowskiego w lidze niemieckiej wydają się być przesądzone. Bayern ze sporą stratą do niepokonanego Bayeru ograł dziś Koln i być może tylko odłożył w czasie świętowanie mistrzostwa przez drużynę Xabiego Alonso.

Gospodarze od początku starali się narzucić swoje tempo gry. W pierwszej połowie nie przyniosło to wymiernych korzyści i do szatni zawodnicy schodzili z bezbramkowym remisem.

64. minuta to kluczowy moment meczu. Cudownym uderzeniem popisał się Guerreiro. Portugalczyk oddał świetny, mierzony strzał z dystansu i bramkarz nie mógł nic na to poradzić. Muller w doliczonym czasie gry dobił rywali i mieliśmy 2:0. Bayern Tym zwycięstwem zbliżył się do Leverkusen na 13 punktów. Do końca pozostało zaledwie 5 kolejek.