Bayern wygrywa, Lewy bez gola

Bayern Monachium wygrywa z Herthą 4:1. Wynik wygląda okazale, jednak Bawarczycy zanotowali rażącą nieskuteczność.

Bayern Monachium nie dał żadnych szans drużynie Herthy Berlin. Bawarczycy przeważali przez całe spotkanie i ostatecznie pokonali rywala 4:1. W pierwszej połowie do siatki trafiali Corentin Tolisso oraz Thomas Mueller. Po przerwie swoje bramki dołożyli Leroy Sane i Serge Gnabry

Honorowego gola dla berlińskiej drużyny zdobył Jurgen Ekkelenkamp. Gracz gospodarzy wykorzystał błąd w obronie przeciwnika i zdołał zmieścić piłkę w siatce.

Robert Lewandowski nie zapisał się na listę strzelców. Polski napastnik oddał aż 6 strzałów (w tym 4 celne) i po żadnym z nich piłka nie wpadła do siatki.

Wynik Bayernu wygląda okazale, jednak mistrz Niemiec był potwornie nieskuteczny. Piłkarze Nagelsmanna oddali aż 20 (!) celnych uderzeń w światło bramki i tylko po 4 z nich piłka znalazła drogę do siatki.

Bawarczycy cały czas są liderami ligi z 49 punktami na koncie i 6 oczkami przewagi nad drugą BVB.