Bayern ogrywa Schalke

Ligi w Europie Bundesliga

Zgodnie z oczekiwaniami, Bayern bez większego kłopotu ogrywa Schalke 2:0. Bawarczycy przerwę w rozgrywkach spędzą na fotelu lidera ligi.

Bayern Monachium pokonał Schalke 04 w 15. kolejce niemieckiej Bundesligi. Bawarczycy przez całe spotkanie przeważali i nie pozwalali na zbyt wiele drużynie gospodarzy.

W 38. minucie pierwszą bramkę zdobył Serge Gnabry. Kilka minut po przerwie wynik na 2:0 podwyższył Maxim Choupo-Moting. Przy obu trafieniach asystował Jamal Musiala, który po raz kolejny był jedną z najbardziej wyróżniających się postaci w drużynie Die Roten.

Bawarczycy spędzą ponad dwumiesięczną przerwę na fotelu lidera ligi. W tym momencie mają 6 oczek przewagi nad drugim RB Lipsk.

Schalke kroczy w kierunku kolejnego spadku. Beniaminek zamyka klasyfikację ligową i ma pięć punktów starty do bezpiecznego miejsca.