Bayern Monachium – RB Lipsk [zapis relacji]

Bayern Monachium po dwóch porażkach z rzędu w Bundeslidze ma już coraz większą stratę do liderującego w tabeli Bayeru Leverkusen. Dzisiaj serię podopiecznych trenera Thomasa Tuchela spróbują przedłużyć gracze RB Lipsk. Pierwszy gwizdek sędziego w tym spotkaniu już o godzinie 18:30!

Relację na żywo prowadził Kacper Czuba

Bayern Monachium – RB Lipsk 2:1 (0:0)
Bramki: Kane 56′, 90+1′ – Sesko 70′
Żółte kartki: Pavlović, de Ligt, Musiala (Bayern) – Orban, Schlager, Simakan (Lipsk)
Składy:
Bayern: Neuer (C) – Kimmich, de Ligt, Dier, Guerreiro – Pavlović (81′ Kim), Goretzka – Sane (65′ Tel), Mueller (65′ Laimer), Musiala (84′ Choupo-Mouting) – Kane
RB Lipsk: Blaswich – Henrichs, Simakan, Orban (C), Raum (90+3′ Lukeba) – Haidara (74′ Kampl), Schlager – Olmo, Simons (87′ Elmas) – Sesko (90+3′ Baumgartner), Openda (73′ Poulsen)

KONIEC SPOTKANIA. Bayern Monachium pokonuje RB Lipsk 2:1 i wciąż ma tylko osiem punktów straty do liderującego w tabeli Bayeru Leverkusen. Bohaterem spotkania Harry Kane, który zanotował dublet w sobotni wieczór i dał swojej drużynie cenne trzy punkty. Tymczasem ja serdecznie dziękuję za śledzenie relacji na żywo i życzę wszystkim dobrego wieczoru!

90+5′ Za mocne zagranie na prawe skrzydło do Tela.

90+4′ Ostatnia szansa zespołu z Lipska na doprowadzenie do remisu.

90+3′ W zespole gości po golu dla Bayernu na boisku pojawili się Lukeba i Baumgartner w miejsce Rauma i Sesko.

90+1′ GOOOOL! Bayern obejmuje prowadzenie! Strzelcem gola Harry Kane. Dublet Anglika w sobotni wieczór. Dogranie z lewej strony Choupo-Moutinga, następnie świetne przyjęcie i uderzenie Kane’a w lewą stronę. 27. trafienie Anglika w tym sezonie w Bundeslidze! Gol na wagę zwycięstwa?

90′ Do regulaminowego czasu gry drugiej połowy sędzia doliczył cztery minuty.

90′ Niedokładne zagranie Poulsena w stronę Elmasa.

89′ Zbyt mocne dogranie de Ligta do Choupo-Moutinga i grę od bramki wznowi Blaswich.

89′ Piłkarze Bayernu starają się przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, wywalczyli rzut rożny.

87′ Zmiana w zespole gości – Eljif Elmas melduje się na placu gry w miejsce Xaviego Simonsa

87′ Przegrany pojedynek na prawym skrzydle Kimmicha z Olmo.

86′ Kampl blokuje uderzenie Tela, rzut rożny dla Bayernu.

85′ Groźna strata gości pod własnym polem karnym, ale strzał zza pola karnego Choupo-Mootinga został zablokowany.

84′ Dobra interwencja przy dośrodkowaniu Kampla w wykonaniu Diera.

84′ Zablokowane dośrodkowanie z lewej strony Rauma, rzut rożny dla gości. Zmiana w Bayernie – Choupo-Mouting w miejsce Musiali.

82′ Wysoki pressing Bayernu przynosi efekt w postaci szybkiego odbioru piłki na połowie rywala.

81′ Olmo faulowany przez Goretzkę, rzut wolny dla Bayernu. Zmiana w Bayernie – Kim-min Jae w miejsce Aleksandara Pavlovicia.

80′ Blisko gola dla Bayernu! Jednak strzał głową Kane’a z kilku metrów poleciał minimalnie ponad poprzeczką!

79′ Do dośrodkowania w pole karne gości Joshuy Kimmicha nie zdołał dobiec żaden z graczy Bayernu.

78′ Kolejna żółta kartka w tym meczu. Ukarany za faul na Musiali został Mohammed Simakan. Rzut wolny dla Bayernu.

77′ Dośrodkowanie z prawej strony Henrichsa, ale dobrą interwencję w defensywie zanotował Pavlović, który następnie wymusił przewinienie jednego z graczy gości.

75′ Kwadrans do końca regulaminowego czasu gry, a wynik i kwestia zwycięstwa w tym meczu wciąż pozostaje kwestią otwartą.

74′ Olmo fauluje Pavlovicia, rzut wolny dla Bayernu.

73′ Dwie zmiany w zespole goście – Yussuf Poulsen i Kevin Kampl w miejsce Loisa Opendy i Amadou Haidary.

73′ Pavlović fauluje Opendę. Musi uważać pomocnik Bayernu, gdyż ma już na koncie żółtą kartkę.

72′ Zablokowany strzał z obrębu pola karnego Harry’ego Kane’a.

70′ GOOOOOOL! Goście doprowadzają do remisu! Strzelcem gola Benjamin Sesko. Podanie w polu karnym Olmo do Seski, a następnie Słoweniec uderzeniem przy prawym słupku po rykoszecie Goretzki doprowadza do wyrównania. Szykuje się ciekawa końcówka spotkania!

68′ Rzut rożny dla Bayernu.

68′ Żółta kartka dla Xaviera Schlagera za faul na Mathysie Telu. Schlager nie zagra w następnym meczu ligowym swojej drużyny na wyjeździe z Bochum.

67′ Niedokładne zagranie pod polem karnym Bayernu w wykonaniu Opendy.

66′ Żółtą kartką za faul taktyczny na Olmo ukarany został Jamal Musiala.

66′ Bayern stara się kontrolować losy spotkania, cierpliwie czeka na swoją okazję, aby podwyższyć prowadzenie.

65′ Pierwsze zmiany w Bayernie – Tel i Laimer w miejsce Muellera i Sane.

61′ Kapitalna interwencja Neuera w sytuacji sam na sam z Sesko!

61′ Bayern po wyjściu na prowadzenie sprowadził graczy gości do gry w ataku pozycyjnym, cierpliwie czekając na swoją szansę, aby wykreować okazję na drugiego gola.

59′ Żółta kartka dla Mathijsa de Ligta. Holender spóźnił się z interwencją i sfaulował Opendę. De Ligt będzie pauzował w następnym meczu ligowym.

59′ Zbyt mocne dośrodkowanie jednego z graczy gości w pole karne Bayernu, grę od bramki wznawia Neuer.

58′ Goście dążą do jak najszybszego doprowadzenia do remisu, mają rzut rożny.

56′ GOOOOL! Bayern obejmuje prowadzenie. Strzelcem gola Harry Kane. Kapitalne podanie Musiali do Kane, który strzałem lewą nogą przy prawym słupku otwiera wynik spotkania i zapisuje na swoim koncie 26. gola w tym sezonie w Bundeslidze. Mistrzowie Niemiec na prowadzeniu!

55′ Dobre minuty zespołu z Lipska! Tym razem Xavi Simons uderzając z obrębu pola karnego trafił wprost w golkipera Bayernu.

54′ Uderzenie Simankana z kilku metrów poleciało nieznacznie obok lewego słupka bramki Neuera.

53′ Amadou Haidara! Świetny strzał lewą nogą z dystansu pomocnika gości, kapitalna parada Neuera. Następnie zablokowany został Openda, rzut rożny dla gości!

52′ Sporo chaosu w środkowej strefie boiska, nad którym żadna z drużyn nie jest w stanie zapanować i przejąć kontroli.

51′ Padł w polu karnym gospodarzy jeden z graczy z Lipska, ale sędzia nie zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego.

50′ Erik Dier wybija piłkę na rzut rożny po dośrodkowaniu Davida Rauma

49′ Sporo chaosu, niedokładności po stronie gospodarzy na starcie drugiej połowy. Teraz tempo spotkania starają się uspokoić piłkarze zespołu z Lipska.

48′ Niedokładne podanie na lewym skrzydle pod polem karnym gości Guerreiro.

47′ Goretzka fauluje w środku pola jednego z graczy zespołu gości.

46′ Początek drugiej połowy! Grę od środka boiska wznowili goście!

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Do przerwy w Monachium bez goli. Sporo niedokładności z obu stron, mało stuprocentowych okazji na gola. Wracamy za kwadrans!

45+2′ Bardzo ważny powrót do defensywy Sane, który zatrzymał kontratak zespołu gości.

45+1′ Dwie minuty doliczone do regulaminowego czasu gry, kolejny corner dla Bayernu.

45′ Ważna interwencja w defensywie Xaviera Schalegera, który oddalił zagrożenie po dośrodkowaniu Guerreiro. Rzut rożny dla Bayernu.

45′ Zbyt niedokładne długie, prostopadłe podanie Simankana przechwytują defensorzy Bayernu.

44′ Przerwa w grze, gdyż na boisku leży Dani Olmo

42′ Kolejna groźna okazja Bayernu, ale Kane uderzając na bramkę gości trafił w Leroya Sane

42′ Strzał z przewrotki Kane, ale Anglik uderzył nieczysto w piłkę i trafił wprost w Blaswicha.

41′ Żółtą kartką za faul na Harrym Kanie w środku pola ukarany został Willi Orban.

40′ Próbowali goście wyjść z kontrą po rzucie rożnym Bayernu goście, ale dobry powrót do defensywy zanotował Mathijs de Ligt

39′ Dośrodkowanie Muellera w pole karne gości, ważna interwencja w defensywie Henrichsa. Rzut rożny dla Bayernu.

38′ Żółtą kartką za faul na Olmo ukarany został Aleksandar Pavlović.

37′ Liczba strzałów na bramkę: Bayern 1, RB Lipsk 3. Liczba strzałów celnych: Bayern 1, RB Lipsk 0. No, nie jest to widowisko sezonu jak na razie.

36′ Zderzenie Kimmicha z Opendą, sędzia podyktował rzut wolny dla gospodarzy.

35′ Coraz bliżej końca pierwszej połowy rywalizacji. Jak na razie poziom spotkania w Monachium może nieco rozczarowywać.

34′ Groźna akcja Bayernu w polu karnym gości, ale zbyt długo zwlekał z decyzją Sane i gospodarze stracili swoją okazję na gola!

33′ Niedokładne zagranie na prawym skrzydle w wykonaniu Henrichsa.

31′ Dośrodkowanie z lewej strony Raphaela Guerreiro, czujny w defensywie był Willi Orban

31′ Wracamy do gry i wiele wskazuje na to, że Henrichs również będzie kontynuował swój występ w tym meczu.

30′ Chwilowa przerwa w grze, gdyż na boisku opatrywany jest Benjamin Henrichs

29′ Ciekawy pomysł na rozegranie akcji przez piłkarzy z Lipska, ale podanie Opendy do Benjamina Sesko było jednak niedokładne.

29′ Sane nie poradził sobie na prawym skrzydłem z minięciem dwóch zawodników gości.

28′ Faulowany Openda przez Pavlovicia, rzut wolny dla zespołu gości.

27′ Nieporozumienie w szeregach gospodarzy i kolejna strata piłki przez graczy Bayernu.

26′ Podanie Musiali w stronę Kane’a, ale czujnie interweniowali defensorzy gości pod własnym polem karnym.

25′ Teraz w ataku pozycyjnym po dłuższej przerwie znajdują się gracze zespołu z Lipska.

24′ Piłkarze Bayernu wymieniają sporo podań pomiędzy sobą w budowie ataku pozycyjnego, ale bardzo niewiele z tego wynika w ostatnich minutach.

22′ Strata piłki przez Musialę pod polem karnym zespołu gości.

21′ Strzał zza pola karnego Xaviego Simonsa poleciał znacznie obok lewego słupka bramki Manuela Neuera

20′ Padł w polu karnym gospodarzy Openda, ale nie mogło być mowy o rzucie karnym dla gości.

20′ Bayern stara się rozgrywać piłkę od własnej bramki pomimo wysokiego pressingu ze strony zespołu gości.

18′ Zbyt głębokie dośrodkowanie w pole karne gospodarzy Davida Rauma, a parę chwil później Benjamin Henrichs faulował jednego z graczy Bayernu.

17′ Na pozycji spalonej znalazł się Leroy Sane

17′ Mohammed Simankan najwyżej wyskakuje do dośrodkowania jednego z graczy Bayernu i oddala zagrożenie spod własnego pola karnego.

16′ Za nami pierwszy kwadrans rywalizacji. Na razie sporo niedokładności z obu stron, ale oba zespoły miały już swoją szansę na zdobycie bramki i wyjście na prowadzenie.

15′ Ważna interwencja na prawej stronie boiska w obronie Joshuy Kimmicha

14′ Lois Openda fauluje Erika Diera, rzut wolny w środkowym sektorze boiska dla Bayernu.

13′ Oba zespoły nie porywają się do huraganowych ataków i starają się cierpliwie rozgrywać swoje akcje, czekając na jeden błąd w defensywie rywala.

11′ Zbyt mocne zagranie Sane na prawym skrzydle i grę od bramki rozpocznie Blaswich.

10′ Na pozycji spalonej znalazł się jeden z zawodników mistrzów Niemiec.

9′ Mógł Bayern realnie zagrozić bramce gości, ale niedokładnie podawał Leroy Sane do jednego ze swoich kolegów pod polem karnym zespołu z Lipska.

8′ Obecnie dłużej rozgrywają piłkę gracze zespołu z Lipska.

7′ Dużo niedokładnych podań po stronie zespołu gości w pierwszych minutach rywalizacji.

5′ Harry Kane! Piłka po strzale głową Anglika z kilku metrów trafiła w słupek po bardzo dobrej interwencji Janisa Blaswicha!

4′ Sporo gry w środkowym sektorze boiska w pierwszych minutach rywalizacji. Rywalizacja w tej strefie może być kluczowa dla losów dzisiejszego spotkania.

3′ Teraz dłużej przy piłce starają się być gospodarze, którzy cierpliwie budują swój atak pozycyjny.

2′ Goście starają się już od początku meczu narzucić Bayernowi swoje warunki, prowadzić grę na ich połowie.

1′ Groźna strata Bayernu na własnej połowie! Złe wybicie Neuera, co wykorzystali goście, ale ze strzałem Daniego Olmo poradziła sobie defensywa gości.

1′ ZACZYNAMY! Grę od środka rozpoczęli gospodarze!

18:29 Teraz czas na minutę ciszy ku pamięci Andreasa Brehme, który zmarł przed kilkoma dniami. Brehme był strzelcem jedynego gola w finale mistrzostw świata w 1990 roku, kiedy to Niemcy pokonały Argentynę.

18:28 Dla zawodników Bayernu dzisiejsze spotkanie to mecz numer 1000 w Bundeslidze, a 318 na Allianz Arenie.

18:27 Piłkarze obu drużyn już na murawie, trwają ostatnie przygotowania, przywitanie graczy obu drużyn i zaczynamy hitowe spotkanie!

18:23 Podopieczni trenera Marco Rose w przypadku triumfu w Monachium w sobotni wieczór mają szansę zmniejszyć swoją stratę do trzeciego w tabeli VfB Stuttgart do czterech punktów. Zespół ze Stuttgartu zremisował dzisiaj u siebie z FC Koln 1:1.

18:20 Goście rozpoczną mecz w systemie 4-2-2-2, gdzie duet środkowych napastników stanowić będą Benjamin Sesko oraz Lois Openda

18:19 W takim zestawieniu dzisiejsze spotkanie rozpoczną natomiast zawodnicy RB Lipsk!

18:18 Bawarczycy rozpoczną mecz w zestawieniu 4-2-3-1, gdzie na prawej obronie zagra Joshua Kimmich, który po ostatnim meczu w Bochum miał pokłócić się z jednym z członków sztabu szkoleniowego Bayernu. Na pozycji ofensywnego pomocnika wystąpi natomiast Thomas Mueller

18:17 Czas na prezentację pierwszych jedenastek obu drużyn. Na desygnowanie takiego zestawienia zdecydował się trener gospodarzy – Thomas Tuchel:

18:15 Dzisiejsze spotkanie na Allianz Arenie w Monachium sędziować będzie Sacha Stegemann. 39-letni niemiecki arbiter sędziował w tym sezonie osiem spotkań w Bundeslidze, w których pokazał łącznie 28 żółtych kartek i jedną czerwoną (po dwóch żółtych).

18:11 To ważny mecz dla Bayernu, który nie może sobie pozwolić na stratę punktów w trzecim ligowym meczu z rzędu, jeśli chce walczyć o mistrzostwo Niemiec. W przypadku braku kompletu punktów w sobotni wieczór strata Bawarczyków do liderującego w tabeli Bayeru może być już dwucyfrowa.

18:09 To trzecie bezpośrednie spotkanie obu drużyn w tym sezonie. W pierwszym w sierpniu zeszłego roku w Monachium w walce o Superpuchar Niemiec triumfowali goście, którzy zwyciężyli 3:0 po hat-tricku autorstwa Daniego Olmo. Natomiast w pierwszej rundzie sezonu w Bundeslidze w Lipsku mecz zakończył się remisem 2:2. Do przerwy prowadzili gospodarze potrafieniach Opendy i Castelo Lukemby. Po przerwie Bayern doprowadził do remisu dzięki trafieniom Kane i Leroya Sane

18:07 W dzisiejszej rywalizacji warto zwrócić uwagę na rywalizację napastników obu drużyn – Harry’ego Kane’a i Loisa Opendy. Anglik w barwach Bayernu uzbierał w tym sezonie 25 goli w rozgrywkach Bundesligi, co daje mu pozycję lidera klasyfikacji strzelców ligi. Openda plasuje się na 3. pozycji w tym rankingu z szesnastoma trafieniami na koncie.

18:06 Lepsze nastroje panują natomiast w obozie gości. Podopieczni trenera Marco Rose nie przegrali żadnego z trzech ostatnich spotkań w Bundeslidze, zdobywając w nich łącznie siedem punktów. Jednakże drużyna z Lipska, tak jak ich dzisiejszy rywal przegrała swój pierwszy mecz w ramach 1/8 finału Ligi Mistrzów z Realem Madryt 0:1.

18:04 Za podopiecznymi trenera Thomasa Tuchela trudne ostatnie tygodnie. Drużyna mistrzów Niemiec przegrała dwa mecze z rzędu w Bundeslidze na wyjeździe z Bayerem Leverkusen i w ostatnią niedzielę z VFL Bochum. Do tego doszła porażka w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów, gdzie Bawarczycy przegrali w Rzymie z Lazio 0:1.

18:02 Spotkanie Bayernu z RB Lipsk to bez wątpienia hit 23. serii gier niemieckiej Bundesligi. Bawarczycy walczą o niepowiększenie straty do liderującego w tabeli Bayeru Leverkusen, a piłkarze zespołu z Lipska chcą utrzymać się w ligowym TOP4, które daje grę w fazie grupowej Ligi Mistrzów w następnym sezonie.

18:00 Dobry wieczór! Witamy w relacji na żywo z hitu 23. kolejki niemieckiej Bundesligi! Już o godzinie 18:30 pierwszy gwizdek sędziego na Allianz Arenie w Monachium, gdzie Bayern zmierzy się z RB Lipsk. Szykuje się ciekawe spotkanie!