Bayern goni Union!

Bawarczycy nie napotkali większych trudności w spotkaniu z Hoffenheim. Podopieczni Juliana Nagelsmanna wygrali 2:0.

Prowadzenie zespołowi z Monachium dał w 18. minucie Jamal Musiala. 19-latek wykorzystał podanie Leona Goretzki i otworzył wynik. 20 minut później rezultat spotknaia ustalił Eric Maxim Choupo-Moting. Kameruńczyk zamienił na bramkę podanie Serge’a Gnabriego.

Bawarczycy przez całe spotkanie dominowali. Wykreowali sobie sporo sytuacji, a wynik 2:0 jest najniższym wymiarem kary dla bezradnego Hoffenheim. Piłkarze Andre Breitenreitera próbowali postawić się mistrzowi Niemiec, lecz nie byli w stanie na poważnie zagrozić ekipie przyjezdnych.

Na ten moment Bayern plasuje się na pozycji wicelidera. Do pierwszego Unionu traci tylko jeden punkt. Drużyna ze stolicy Niemiec swoje spotkanie w obecnej kolejce rozegra jutro. Podopieczni Ursa Fischera zmierzą się z ostatnim w tabeli Bochum.