Bayern blisko mistrzostwa

Bayern Monachium z kolejnym zwycięstwem i krokiem w kierunku obrony mistrzostwa Niemiec. Die Roten bez żadnego problemu wygrali z Schalke aż 6:0.

Spacerek Bayernu Monachium. Bawarczycy maszerują po obronę tytułu mistrza Niemiec i w międzyczasie gładko uporali się z Schalke, wygrywając aż 5:0.

Od samego początku mecz przebiegał pod dyktando Die Roten, co nie stanowi żadnego zdziwienia. W 21. minucie Thomas Mueller otworzył wynik spotkania, nieco później Joshua Kimmich wykorzystał rzut karny i po pierwszej połowie było 2:0.

W drugiej odsłonie meczu Bayern był już skuteczniejszy. Dwie bramki do wyniku dołożył Serge Gnabry. W 80. minucie kropkę nad i postawił Mathys Tel. Bayernowi było wciąż mało i Noussair Mazraoui w 92. minucie gry ustanowił wynik na 6:0. Było to premierowe trafienie Marokańczyka w barwach monachijskiej drużyny.

Bayern Monachium robi swoje i idzie po mistrzostwo Niemiec. Bawarczycy nie muszą specjalnie oglądać się w tył, mimo że przewaga nad BVB jest minimalna. Zwycięstwa w dwóch, ostatnich kolejkach zapewnią jednak Bawarczykom końcowy triumf.

Na drugim biegunie jest Schalke, które aktualnie jest na 16. barażowym miejscu i jeszcze w tej serii gier może spaść do strefy miejsc degradujących do 2. Bundesligi.