Bayer Leverkusen – Bayern Monachium [zapis relacji]

Sobota wieczór. BayArena w Leverkusen. Lider kontra wicelider tabeli niemieckiej Bundesligi. Bayer Leverkusen kontra Bayern Monachium. Szykuje się fantastyczne piłkarskie widowisko – pierwszy gwizdek sędziego już o godzinie 18:30!

Relację na żywo prowadził Kacper Czuba

Bayer Leverkusen – Bayern Monachium 3:0 (1:0)
Bramki: Stanisić 18′, Grimaldo 50′, Frimpong 90+5′
Żółte kartki: Tapsoba, Adli, Hradecky (Bayer) – Boey, Goretzka (Bayern)
Składy:
Bayer: Hradecky (C) – Tapsoba, Tah, Hincapie – Stanisic, Xhaka, Andrich, Grimaldo (90′ Puerta) – Tella (65′ Frimpong), Wirtz (90′ Hlozek) – Adli (82′ Hoffmann)
Bayern: Neuer (C) – Upamecano (60′ Kimmich), Dier, Min-jae – Boey (81′ Guerreiro), Pavlović (60′ Mueller), Goretzka (71′ Tel), Mazraoui – Sane, Musiala (81′ Choupo-Moting) – Kane

KONIEC SPOTKANIA! Bayer Leverkusen zasłużenie i zdecydowanie triumfuje w hicie Bundesligi i pokonuje u siebie Bayern Monachium aż 3:0! Dzięki temu podopieczni trenera Xabiego Alonso wciąż są niepokonani w tym sezonie, a ich przewaga w tabeli nad Bayernem wzrosła do pięciu punktów. Tymczasem ja serdecznie dziękuję za śledzenie relacji na żywo! Dobrego wieczoru!

90+5′ GOOOOL! Bayer stawia kropkę nad „i”! Strzelcem gola Jeremie Frimpong. Wyjście z bramki Neuera przyniosło znacznie więcej strat niż korzyści. Gospodarze po rozegraniu rzutu rożnego przez gości szybko wyszli do kontry. Tah zagrał do Frimponga, a ten zabawił się z obrońcami i okolicy około czterdziestu metrów pakuje piłkę do pustej siatki. BAYER LEVERKUSEN GÓRĄ W HICIE BUNDESLIGI!

90+5′ Rzut rożny dla Bayernu. Ostatnia nadzieja na gola, więc w pole karne poleciał Neuer.

90+4′ Tym razem niedokładne zagranie wpadło na konto Erica Diera

90+3′ Goście ponownie niedokładnie w ofensywie, nic nie wskazuje na to, aby w tym starciu wynik miał już ulec zmianie.

90+2′ Świętowanie na trybunach stadionu w Leverkusen, gdyż zaraz Bayer wygra hit i powiększy swoją przewagę w tabeli nad Bayernem do pięciu punktów.

90+1′ Zbyt mocne zagranie Harry’ego Kane’a i grę od bramki wznawia Hradecky.

90′ Pięć minut doliczone do regulaminowego czasu gry drugiej połowy.

90′ Neuer wybronił strzał w sytuacji sam na sam z Frimpongiem, ale ten drugi wcześniej był na spalonym. Ostatnie zmiany w zespole gospodarzy – z boiska schodzą Grimaldo i Wirtz, a wchodzą na nie Puerta i Hlozek.

88′ To mógł być decydujący cios! Stanisić po przechwycie na połowie gości zagrał do Frimponga, a ten z kilku metrów trafił w prawy słupek!

87′ Goście wymieniają x podań na połowie Bayeru, ale wynika z tego bardzo niewiele. Zbyt wolna, ale przede wszystkim zbyt przewidywalna gra gości.

86′ Coraz mniej czasu mają goście na strzelenie gola kontaktowego i powalczenie o remis w tym meczu. Absolutnie bezradni w ofensywie są dzisiaj mistrzowie Niemiec.

84′ Groźny strzał Kimmicha broni Hradecky, ale Niemiec znalazł się wcześniej na pozycji spalonej i grę od bramki wznawia fiński golkiper.

84′ Rzut rożny dla Bayernu.

83′ Żółta kartka za grę na czas dla Lukasa Hradecky’ego.

82′ Bez zagrożenia po rzucie rożnym dla Bayeru. Zmiana w zespole gospodarzy – Jonas Hoffmann w miejsce Amine Adliego

81′ Zablokowane dośrodkowanie Tela, rzut rożny dla Bayernu. Zmiany w zespole gości – z boiska schodzą Musiala i Boey, a w ich miejsce meldują się Eric Maxim Choupo-Moting i Raphael Guerreiro

80′ Było groźnie, ale żaden z graczy Bayernu nie zdołał dopaść do dobrego dośrodkowania w pole karne Jamala Musiali

79′ Znalazł się na boisku niewidoczny i wyłączony dzisiaj z gry Harry Kane. Uderzenie Anglika z dystansu zostało jednak zablokowane.

78′ Nieco ponad dziesięć minut do końca spotkania, ale goście wciąż nie potrafią realnie zagrozić bramce Hradecky’ego.

77′ Żółta kartka za faul taktyczny dla Amine Adliego.

76′ Kolejny nieudany wykop piłki Neuera w sobotni wieczór, co entuzjastycznie zostało przyjęte przez kibiców.

75′ Sane fauluje taktycznie Andricha, ale nie otrzymał za to przewinienie żółtej kartki.

73′ Było blisko już 3:0 dla gospodarzy! Jednak strzał z prawej strony Frimponga poleciał tuż obok słupka bramki Neuera!

72′ Faulowany Wirtz, z którym zawodnicy Bayernu mają dzisiaj spore problemy, aby go powstrzymać.

71′ Kolejna zmiana w Bayernie – Mathys Tel w miejsce Leona Goretzki.

70′ Zablokowany strzał zza pola karnego Jamala Musiali

69′ Ważne zagranie w defensywie Stanisicia, który oddalił dzięki temu zagrożenie spod pola karnego swojej drużyny.

67′ Bez zagrożenia po rozegraniu rzutu rożnego przez gości. Grę od bramki wznawia Hradecky.

66′ Cenna interwencja we własnym polu karnym mającego żółtą kartkę Tapsoby. Rzut rożny dla gości.

65′ Pierwsza zmiana w Bayerze – Jeremie Frimpong w miejsce Nathana Telli, który zanotował asystę przy golu Grimaldo.

65′ Piłka po dośrodkowaniu w pole karne Bayeru pewnie ląduje w rękach Hradecky’ego.

64′ Żółta kartka dla Tapsoby za faul na Musiali. Rzut wolny niedaleko pola karnego Bayeru dla gości.

64′ Ależ mogło być groźnie! Dośrodkowanie/centrostrzał Grimaldo z narożnika trafiło w poprzeczkę!

63′ Błąd w defensywie Bayernu, rzut rożny dla gospodarzy.

62′ Żółta kartka dla Leona Goretzki. Pomocnik Bayeru faulował taktycznie Adliego.

61′ Jeden z graczy gospodarzy oddala zagrożenie po dośrodkowaniu w pole karne Bayeru wykonane przez Muellera.

60′ Zapowiadane zmiany w Bayernie – Kimmich i Mueller w miejsce Upamecano i Pavlovicia. Bayern najprawdopodobniej przechodzi na system z czwórką obrońców.

59′ Strzał z prawego skrzydła Telli, ale piłka pewnie ląduje w dłoniach Neuera.

58′ Gospodarze mają losy rywalizacji pod kontrolą i teraz cierpliwie szukają swojej okazji na zdobycie trzeciej bramki w sobotni wieczór.

56′ Niedokładne zagranie w pole karne Bayeru przez jednego z graczy Bayernu. Za chwilę na placu gry w zespole gości zameldują się Joshua Kimmich oraz Thomas Mueller

55′ Rzut rożny dla Bayernu po interwencji w defensywie Tapsoby.

52′ Ważna interwencja w defensywie Hincapiego, który wygrał pojedynek na skrzydle z jednym z graczy Bayernu.

50′ GOOOL! Bayer podwyższa prowadzenie! Strzelcem gola Alex Grimaldo. Co za akcja gospodarzy! Zagranie Grimaldo do Telli, a chwilę później ten drugi popisuje się świetnym prostopadłym podaniem do Hiszpana, który strzałem przy lewym słupku pokonuje Neuera! Świetne wejście Bayeru w drugą połowę!

49′ Kolejne niedokładne, nieprecyzyjne podanie w ataku pozycyjnym Bayernu.

48′ Bayern od początku drugiej połowy stara się przejąć inicjatywę na boisku i jak najszybciej doprowadzić do wyrównania.

46′ Początek drugiej połowy! Grę od środka wznowili gospodarze!

19:32 Jednym z kluczowych aspektów dla gospodarzy w pierwszej połowie było poradzenie sobie w defensywie z Harrym Kanem. W pierwszych czterdziestu pięciu minutach gry Anglik był całkowicie niewidoczny.

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Do przerwy w hicie 21. kolejki Bundesligi Bayer Leverkusen skromnie, aczkolwiek w pełni zasłużenie prowadzi z Bayernem Monachium 1:0! Mają o czym myśleć i co poprawiać w swojej grze podopieczni trenera Thomasa Tuchela. Wracamy za kwadrans!

45+2′ Upamecano fauluje Tellę, rzut wolny w środkowej strefie boiska dla gospodarzy. To będzie jedna z ostatnich, jeśli nie ostatnia akcja w pierwszej połowie.

45+1′ Sporo walki w środkowej strefie boiska w ostatnich minutach, gdzie wydaje się, że przewagę mają dzisiaj zawodnicy gospodarzy.

45′ Do pierwszej połowy spotkania zostały doliczone dwie minuty.

44′ Andrich fauluje Musialę w środkowej strefie boiska, rzut wolny dla Bayernu.

43′ Groźna okazja dla Bayernu, ale Sane został w porę powstrzymany przez obrońców gospodarzy.

42′ Amine Adli mógł wyjść do sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale zdołał go dogonić i uprzedzić w ostatniej chwili Dayot Upamecano

41′ Zdecydował się na strzał z dystansu Piero Hincapie, ale piłka po uderzeniu Ekwadorczyka poleciała wysoko ponad poprzeczką.

40′ Spokojniejszy moment rywalizacji, gdzie gospodarze starają dłużej pograć futbolówką w budowaniu swojej akcji ofensywnej.

38′ Goście na połowie Bayeru starają się rozgrywać piłki w ataku pozycyjnym, ale na razie nie ma pomysłu na sforsowanie defensywy drużyny trenera Xabiego Alonso

37′ Neuer pewnie wyłapuje piłkę po uderzeniu głową przez jednego z graczy Bayeru.

36′ Faulowany Robert Andrich. Żółta kartka dla Sachy Boeya, który na razie nie zaliczy tego meczu do udanych.

35′ Wracamy do gry i wiele wskazuje na to, że szwajcarski pomocnik również będzie kontynuował swój występ w tym meczu.

34′ Chwilowa przerwa w grze, gdyż pomocy medycznej potrzebuje Granit Xhaka

33′ Tella fauluje w polu karnym gości jednego z graczy Bayernu.

32′ Groźna strata Boeya, a następnie zagranie ręką Francuza. Rzut wolny dla Bayeru niedaleko pola karnego rywali.

31′ Sporo nerwowości i niedokładności w grze Bayernu. Kolejne niedokładne podanie, a tym samym strata piłki mistrzów Niemiec.

29′ Goście starają się uspokoić tempo rywalizacji i rozgrywają piłkę w ataku pozycyjnym.

28′ Leroy Sane fauluje jednego z graczy gospodarzy pod polem karnym Bayeru. Rzut wolny dla zespołu aktualnego lidera Bundesligi.

27′ Uderzenie zza pola karnego Noussaira Mazraouiego, ale Hradecky pewnie wybronił ten strzał.

26′ Dochodzimy powoli do końca drugiego kwadransa rywalizacji, a goście nie oddali żadnego strzału celnego w tym meczu. Bayer ma na swoim koncie już aż cztery takie uderzenia.

25′ Chwila spokoju dla defensywy Bayernu. Na pozycji spalonej znalazł się jeden z zawodników gospodarzy.

23′ Jonathan Tah! Neuer przenosi piłkę nad poprzeczką po strzale głową niemieckiego stopera!

22′ To mogło być 2:0 dla gospodarzy! Strzał z pierwszej piłki z prawej strony Nathana Telli wybronił Neuer, a chwilę później dobitka jednego z graczy gospodarzy została zablokowana! Rzut rożny dla Bayeru!

20′ Bayer naładowany energią po strzeleniu gola stara się podwyższyć swoje prowadzenie i narzucić rywalowi swoje warunki gry.

18′ GOOOOOL! Bayer Leverkusen wychodzi na prowadzenie! Strzelcem gola Josip Stanisić. Świetne dogranie z lewego skrzydła Roberta Andricha, a następnie wypożyczony z Bayernu Stanisić wykorzystał bierną reakcję defensywy Bayernu i strzałem z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki. Chorwat nie zdecydował się na celebrowanie tego gola. Bayer prowadzi!

17′ Niedokładne zagranie Kim Min-jae do Jamala Musiali i piłkę pewnie wyłapał Hradecky.

16′ Sporo nerwowości w grze obu drużyn. Przed chwilą zawodnicy gości zanotowali kolejną stratę, która im przynieść spore konsekwencje.

15′ Za nami pierwszy kwadrans rywalizacji. Na razie żadna z drużyn nie chce w pełni przejąć inicjatywy. Teraz piłkę po dośrodkowaniu w pole karne Telli wyłapał Neuer.

14′ Blisko groźnej straty piłki pod własnym polem karnym był Boey, ale ostatecznie wygrał pojedynek z Florianem Wirtzem

13′ Strzał Leona Goretzki zza pola karnego poleciał wysoko ponad poprzeczką. Niemiecki pomocnik źle złożył się do tego uderzenia.

11′ Pierwsza dogodna okazja na gola! Nathan Tella uderzył jednak zbyt lekko zza pola karnego, aby zaskoczyć Manuela Neuera, który pewnie wyłapał futbolówkę po tym uderzeniu!

10′ Goście coraz bliżej pola karnego gospodarzy, ale defensywa lidera Bundesligi na razie nie popełnia rażących błędów.

9′ Bliski kosztownego błędu pod własnym polem karnym Dier, ale Anglik w ostatniej chwili zdołał zapobiec zagrożeniu wybiciem piłki na aut.

8′ Wysoki pressing gości na połowie Bayeru poskutkował szybkim odbiorem piłki.

7′ Kolejne nieudane prostopadłe zagranie Diera i piłkę pewnie wyłapuje Hradecky.

6′ Spokojny początek spotkania, gdzie goście starają się dyktować i narzucać warunki w tej rywalizacji, ale na razie nie są w stanie realnie zagrozić bramce strzeżonej przez Lukasa Hradecky’ego.

4′ Składna akcja ofensywna Bayernu, która ostatecznie nie zakończyła się jednak strzałem.

3′ Goście ponownie w ataku pozycyjnym starają się szukać podaniem Kane’a.

2′ Za mocny przerzut Erica Diera na lewe skrzydło do Sachy Boeya i gospodarze wznowili grę od bramki.

2′ Ważna interwencja w defensywie Jonathana Taha, który wygrał pojedynek z Harrym Kane’em.

1′ Gospodarze już od początku rywalizacji starają się stosować wysoki pressing na połowie rywali.

18:38 ZACZYNAMY! Grę od środka boiska rozpoczęli goście!

18:36 Trwają dalsze czynności porządkowe murawy.

18:34 Piłkarze w oczekiwaniu na pierwszy gwizdek mają chwilę czasu na dogrzanie się przed startem tego hitowego spotkania.

18:33 Na trybunach stadionu w Leverkusen obecny jest selekcjoner reprezentacji Niemiec – Julian Nagelsmann

18:31 Mecz rozpocznie się z chwilowym opóźnieniem, gdyż trwa sprzątanie boiska po oprawie w wykonaniu kibiców gospodarzy.

18:28 Teraz na trybunach stadionu w Leverkusen możemy usłyszeć hymn zespołu gospodarzy.

18:27 Główni aktorzy sobotniego widowiska w Leverkusen właśnie wychodzą i meldują się na murawie BayAreny!

18:25 Dzisiaj od początku rozpocznie mecz w zespole Bayernu sprowadzony w styczniu Sacha Boey. To francuski boczny obrońca, który trafił do mistrzów Niemiec z Galatasaray Stambuł za około 30 milionów euro, co jest najdroższym transferem styczniowym w Bundeslidze.

18:24 Natomiast takie zestawienie zawodników zdecydował się desygnować do gry od pierwszej minuty trener gości – Thomas Tuchel:

18:22 Podopieczni trenera Xabiego Alonso rozpoczną mecz w następującym zestawieniu:

18:20 Dziesięć minut do początku spotkania, a czas więc na pierwsze jedenastki obu drużyn! Zaczynamy od Bayeru Leverkusen!

18:19 Na kogo warto szczególnie zwrócić uwagę w sobotni wieczór? W zespole gości to lider klasyfikacji strzelców rozgrywek Harry Kane (24 gole) oraz najlepszy asystent ligi – Leroy Sane (11 asyst). Natomiast wśród gospodarzy wyróżniają się chociażby Alex Grimaldo czy Florian Wirtz, którzy z liczbą odpowiednio dziewięciu i ośmiu asyst znajdują się w tej klasyfikacji tuż za liderującym skrzydłowym Bayernu.

18:17 Arbitrem głównym dzisiejszego starcia w Leverkusen będzie Felix Zwayer

18:16 Mocnym argumentem przemawiającym za drużyną gości może być fakt, że nie przegrali żadnego z ostatnich 21 spotkań lidera z wiceliderem, w którym mieli okazję brać udział. Mistrzowie Niemiec zanotowali w nich czternaście zwycięstw i siedem remisów. Ostatni raz zawodnicy zespołu z Monachium przegrali takie starcie w styczniu 2015 roku.

18:14 To drugie starcie obu drużyn w tym sezonie w Bundeslidze. W pierwszym rozgrywanym 15 września 2023 roku w Monachium padł remis 2:2. Gole dla gospodarzy strzelali wówczas Harry Kane (7. minuta) i Leon Goretzka (80. minuta), a dla gości trafiali natomiast Alex Grimaldo (24. minuta) oraz Exequiel Palacios z rzutu karnego w czwartej minucie doliczonego czasu gry drugiej połowy rywalizacji.

18:12 Wiele pochwał jest w tym sezonie pod adresem Bayeru Leverkusen. Podopieczni trenera Xabiego Alonso prezentują świetną formę w ostatnich miesiącach. W obecnych rozgrywkach rozegrali łącznie 30 spotkań, w których odnieśli 26 zwycięstw i 4 porażki. Czy zespół z Leverkusen utrzyma ten status w sobotni wieczór?

18:10 W Leverkusen mierzą się dzisiaj dwie zarówno najlepsze ofensywy, jak i defensywy ligi. Ponadto Bayer i Bayern rozpoczną mecz w podobnej formacji 3-4-2-1 z trójką stoperów i wahadłowymi.

18:09 Niewiele gorszy, ale za to znacznie bardziej krytykowany jest Bayern trenera Thomasa Tuchela. Zespół obecny mistrzów Niemiec ma szósty wynik w historii po 20. kolejce w Bundeslidze (50 punktów, 16 zwycięstw, 2 remisy, 2 porażki, bilans bramkowy 59:19).

18:07 To może być kluczowa rozgrywka w kwestii walki o mistrzostwo Niemiec! Bayer i Bayern dzielą w tabeli jedynie dwa punkty. Podopieczni trenera Xabiego Alonso mają trzeci najlepszy wynik po 20. kolejce rozgrywek Bundesligi w historii (52 punkty, 16 zwycięstw, 4 porażki, bilans bramkowy 51:14). Najlepsze wyniki? Bayern prowadzony przez Pepa Guardiolę w sezonach 2013/14 i 2015/16 (odpowiednio 56 i 53 punktów).

18:05 Oba zespoły przystąpią do tego hitowego starcia w osłabieniu. W zespole gospodarzy nie zagrają chociażby Odilon Koussounou, Exequiel Palacios czy Victor Boniface. Natomiast goście będą musieli radzić sobie bez chociażby Alphonso Daviesa, Kingsleya Comana czy Serge Gnabry’ego

18:03 Na BayArenie w Leverkusen zasiądzie dzisiaj komplet 30 tysięcy kibiców na trybunach, choć zainteresowanych pozyskaniem biletu na ten mecz wedle doniesień medialnych miało być nawet… sześć razy więcej chętnych!

18:01 Czeka nas hitowe partidazo, gdyż mierzy się lider z wiceliderem rozgrywek, a różnica w tabeli pomiędzy Bayerem a Bayernem wynosi jedynie dwa punkty. Triumf w sobotni wieczór może jedną z drużyn znacznie przybliżyć do zdobycia mistrzostwa Niemiec!

18:00 Dobry wieczór! Witamy w tekstowej relacji na żywo z absolutnego hitu 21. kolejki rozgrywek niemieckiej Bundesligi, gdzie już o godzinie 18:30 pierwszy gwizdek sędziego w starciu Bayeru Leverkusen z Bayernem Monachium! Szykuje się fantastyczne widowisko!