19.09.2024, Fussball, Saison 2024/2025, UEFA Champions League, 1. Spieltag, Feyenoord Rotterdam - Bayer 04 Leverkusen, Die Spieler von Bayer Leverkusen bejubeln das Tor zum 0:2 durch Alejandro Grimaldo Bayer 04 Leverkusen, Rotterdam De Kuip Stadion Feijenoord Niederlande xRHR-FOTO/DEx *** 19 09 2024, Football, Season 2024 2025, UEFA Champions League, Matchday 1, Feyenoord Rotterdam Bayer 04 Leverkusen, The players of Bayer Leverkusen celebrate the goal to 0 2 by Alejandro Grimaldo Bayer 04 Leverkusen , Rotterdam De Kuip Stadion Feijenoord Netherlands xRHR PHOTO DEx Copyright: DennisxEwert/RHR-FOTOx RHR-FOTO/DE,Image: 909843261, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Dennis Ewert/RHR-FOTO / imago sport / Forum

Bayer bez kompletu wygranych. Niespodzianka w Guingamp!

Bayer Leverkusen był mocnym kandydatem do zwycięstwa z Brest, ale nie udało mu się wygrać we Francji.

Bayer Leverkusen podchodził do tego meczu z dwoma zwycięstwami na swoim koncie w nowej edycji Ligi Mistrzów. Nie będzie jednak hat-tricka. Piłkarze Xabiego Alonso nieoczekiwanie zremisowali Brest 1:1.

W 24. minucie meczu wynik otworzył Florian Wirtz i wówczas niewiele wskazywało na to, by goście mieli problem ze zwycięstwem. Jeszcze w pierwszej połowie wynik na 1:1 ustalił Pierre Lees-Meleou.

Po przerwie obraz gry uległ jednak sporej zmianie i Brest miało wyraźną przewagę na boisku, mając więcej okazji strzeleckich. Ostatecznie obu drużynom nie udało się trafić do siatki i przechylić szalę wygranej na swoją korzyśc.

Obie drużyny są bardzo wysoko w klasyfikacji Ligi Mistrzów i mają po 7 oczek na swoim koncie.