Barcelona wygrała z Betisem

Ligi w Europie La Liga

Na Estadio Benito Villamarín nudy nie było. Barcelona po bardzo dobrej, pierwszej połowie meczu prowadziła. Później zaś przebudził się Betis i sama końcówka ponownie należała do Katalończyków, którzy przypieczętowali zwycięstwo.

To miało być ekscytujące starcie w 21. kolejce La Liga i tak też się stało. FC Barcelona pokonała na Estadio Benito Villamarín Real Betis 4:2. Mimo okazałego wyniku, zwycięstwo Katalończykom nie przyszło łatwo i Betis był bliski wyrwania punktów wyżej notowanemu zespołowi.

W pierwszej połowie oglądaliśmy pożądane oblicze Barcelony, którego w ostatnim czasie brakowało. Gra gości stała na dobrym poziomie, a w szczególności błyszczał niesamowity Lamine Yamal. Młodziutki gracz Barcy napędzał akcje swojego zespołu, błyszczał dryblingiem i świetnym przeglądem pola. Jedyną bramkę do przerwy zdobył Ferran Torres, który wykorzystał dogranie od Pedriego i skierował futbolówkę niemal do pustej bramki.

Trzy minuty po wznowieniu gry Ferran Torres zdobył swojego drugiego gola w tym meczu i nic nie zapowiadało, aby Barcelona miała w tym meczu trudności. Betis jednak błyskawicznie się ocknął i przejął kontrolę nad tym meczem. Dwie bramki zdobył Isco, absolutny lider drużyny z Sewilli. Szczególnie zjawiskowy był jego pierwszy gol w tym meczu, gdzie bardzo mocnym uderzeniem umieścił piłkę wprost „pod ladę”.

Coraz mocniej zapachniało remisem, ale sama końcówka i przede wszystkim doliczony czas gry należał do FC Barcelona. W 91. minucie Joao Felix wykorzystał dogranie Torresa i trafił na 3:2. Torres zaakcentował swój świetny mecz hat-trickiem, trafiając do bramki minutę później, ustanawiając tym samym wynik na 4:2.

Robert Lewandowski zagrał od początku i zszedł z boiska w 61. minucie, w jego miejsce pojawił się Vitor Roque. Polak w pierwszej połowie trafił do siatki, ale gol nie został uznany wskutek spalonego.

FC Barcelona umacnia się na 3. miejscu w tabeli i w tym momencie ma 7 oczek strat do liderującego Realu Madryt. Real Betis plasuje się na 10. lokacie w klasyfikacji La Liga.