Barcelona uniknęła kompromitacji

Ligi w Europie La Liga

Były ciężary, ale ostatecznie FC Barcelona dowiozła zwycięstwo z ostatnim zespołem w tabeli La Liga. Barca pokonała Almerię 3:2.

Ostatnie tygodnie nie są udane dla FC Barcelony i mecz ten był tego potwierdzeniem. Co prawda piłkarze Xaviego wygrali 3:2, ale po jakościowym zespole oczekiwania są znacznie większe, szczególnie w starciu z drużyną zajmującą ostatnie miejsce w klasyfikacji ligowej.

W 31. minucie Raphinha niezłym, technicznym uderzeniem otworzył wynik meczu. Barca nie zdołała jednak utrzymać prowadzenia, w 41. minucie defensywa Barcy popełniła katastrofalny błąd łamiąc linię spalonego i Leo Baptistao trafił do siatki.

Po przerwie Katalończycy byli aktywni w ataku i przeprowadzili kilka ciekawych akcji bramkowych, jednak bardzo dobrze dysponowany był bramkarz Almerii. W 60. minucie gry na 2:1 podwyższy Sergi Roberto. Prowadzenie Barcy znów utrzymało się 10 minut, bowiem na listę strzelców zapisał się Edgar Gonzalez.

Bohaterem FC Barcelony okazał się Sergi Roberto. Kapitan zespołu po raz drugi zdobył gola w 83. minucie, jak się później okazało, na wagę trzech oczek. Asystę przy bramce Roberto zaliczył Robert Lewandowski, który zagrał pełne spotkanie.

Barca dzięki wygranej wskoczyła na 3. miejsce w tabeli i strata do liderującej Girony wynosi 6 oczek.

Almeria z pięcioma oczkami na koncie zamyka stawkę na 20. miejscu.