Atletico z przełamaniem!

Ligi w Europie La Liga

Atletico Madryt po dwóch ostatnich porażkach wygrało mecz w rozgrywkach La Liga. Villarreal nie zdołało wywalczyć punktów z Rojiblancos przed własną publiką.

Atletico wyjeżdża z Estadio de la Ceramica z wyczekiwanym kompletem punktów. Madrycki zespół być znacznie bardziej konkretny w ofensywie od swojego przeciwnika i wygrał 2:1 z Villarreal.

Początek wcale nie wskazywał problemów dla madrytczyków, którzy już w 9. minucie po trafieniu Axela Witsela objęli prowadzenie, które utrzymało się do przerwy. W 50. minucie wynik spotkania wyrównał Alexander Sorloth.

Dopiero w 87. minucie spotkania bramkę na wagę trzech punktów dla Atletico zdobył Saul Niguez.

Piłkarze Simeone wskoczyli ponownie na 4. miejsce, ale strata do miejsc na samym szczycie jest znacząca. Atletico do trzeciej Girony traci aż 8 oczek.