Atletico rządzi w Madrycie!

Ligi w Europie La Liga

El Derbi Madrileño dla Atletico! W ligowym klasyku piłkarze Diego Simeone pokonali Real Madryt 3:1 i pną się w klasyfikacji ligowej. Dla Realu to pierwsza porażka w tym sezonie.

Atletico Madryt górą w prestiżowych Derbach stolicy Hiszpanii! Gospodarze tego meczu nie byli stroną dominującą i prezentowali defensywny styl gry, ale dzięki solidności i dobremu wrzutek w pole karne pokonali Real Madryt 3:1.

Już w 4. minucie spotkania Alvaro Morata zdobył gola przeciwko swojemu byłemu klubowi i hiszpański napastnik tym samym otworzył wynik spotkania. Kwadrans później Antoine Griezmann trafił do siatki i Atletico szybko prowadziło przewagą dwóch bramek.

Real Madryt w pierwszej połowie odpowiedział trafieniem Toniego Kroosa. Niemiecki piłkarz samodzielnie wypracował pozycję do strzału i precyzyjnym uderzeniem posłał piłkę do siatki bramki Oblaka

W drugiej połowie Królewscy byli częściej przy piłce, ale Atletico zamurowało się na własnej połowie i goście nie mieli kompletnie sposobu na to, jak złamać szczelne szyki obronne Rojiblancos. Trafienia z pierwszej połowy zadecydowały o rezultacie meczu.

Atletico Madryt ma już 10 punktów na koncie i po derbowym zwycięstwie zajmuje 8. miejsce.

Dla Realu Madryt to pierwsza porażka w bieżącym sezonie ligowym. Drużyna Carlo Ancelottiego jest na trzecim miejscu u traci do dwójki katalońskich drużyn – Barcelony i Girony – jeden punkt.