Atalanta z Ligą Europy! [zapis relacji]

To było fenomenalne spotkanie w wykonaniu Atalanty! Bayer na kolanach i bez pucharu Ligi Europy. Zapraszamy do prześledzenia naszej relacji z tego meczu.

KONIEC! Atalanta sprawiła niespodziankę i pokonała Bayer Leverkusen! Wszystkie trzy bramki dla La Dei zdobył Ademola Lookman. To pierwsze międzynarodowe trofeum w historii klubu z Bergamo.

90′ Zmiana w Atalancie. Rafael Toloi za Matteo Ruggeriego.

90′ VAR sprawdza, czy Bayerowi nie należy się rzut karny. Ostatecznie jednak sędzia nie wskazał na jedenasty metr.

90′ Cztery minuty doliczone do podstawowego czasu gry.

84′ Dwie zmiany również w Atalancie. Na murawie pojawili się El Bilal Toure i Hans Hateboer. Zeszli z niej natomiast Gianluca Scamacca oraz Davide Zappacosta.

81′ Kolejne dwie zmiany w Bayerze. Patrik Schick za Floriana Wirtza, a Nathan Tella za Jeremiego Frimponga.

80′ Strzał Wirtza, Musso złapał spokojnie futbolówkę.

76′ GOL! Atalanta z trzecią bramką! Scamacca do Lookmana, a Anglik do siatki. 26-latek ustanowił tym samym hat-tricka! Były gracz m.in. RB Lipsk czy Evertonu zabawił się z obrońcami Bayeru i piekielnie mocnym strzałem pokonał bezradnego Kovara.

73′ Robert Andrich z żółtą kartką.

72′ Do końca spotkania około 20 minut. Bayer stara się o wyrównanie, ale Atalanta dobrze się broni.

70′ Żółta kartka dla Teuna Koopmeinersa.

69′ Dwie zmiany w szeregach Bayeru. Na boisku zameldowali się Adam Hlozek i Robert Andrich. Na ławkę powędrowali zaś Alejandro Grimaldo i Exequiel Palacios.

67′ Edmond Tapsoba ukarany żółtą kartką.

60′ Żółta kartka dla Davide Zappacosty.

59′ Jeremie Frimpong uderzył wysoko nad poprzeczką.

57′ Mario Pasalić za Charles’a De Ketelaere.

50′ Świetna interwencja Piera Hincapie. Obrońca zneutralizował akcję Włochów i uratował swój zespół przed groźną sytuacją.

46′ Giorgio Scalvini zmienił Seada Kolasinaca.

46′ Victor Boniface za Josipa Stanisicia.

46′ Wracamy do gry!

Koniec pierwszej części spotkania! Na razie Atalanta prowadzi 2:0 po dwóch trafieniach Ademoli Lookmana.

45′ Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy.

43′ Groźna akcja Atalanty. Charles De Ketelaere uderzył na bramkę Bayeru, lecz dobrze interweniował Kovar.

39′ Mimo prowadzenia dwoma bramkami, Atalanta nie rezygnuje ze starań o kolejnego gola.

35′ Po żółtej kartce dla Scamakki i Floriana Wirtza.

35′ Świetna szansa Bayeru, ale fatalną decyzję podjął Alejandro Grimaldo. Hiszpan uderzył wprost w bramkarza Atalanty.

26′ GOL! Lookman z drugą bramką! Atalanta prowadzi już 2:0! Anglik świetnie zszedł do środka i uderzył przy dalszym słupku.

22′ Berat Djimsiti z żółtą kartką.

19′ Uderzył Josip Stanisić, ale piłka znalazła się w rękach Juana Musso.

12′ GOL! Ademola Lookman wyprowadza Atalantę na prowadzenie! Davide Zappacosta wypatrzył w polu karnym Anglika, a ten mocnym strzałem pokonał Mateja Kovara. Napastnika włoskiej drużyny nie upilnował Exequiel Palacios.

12′ Tym razem Atalanta próbowała zagrozić Bayerowi z rzutu rożnego.

8′ Matteo Ruggeri dośrodkował do Gianluki Scamakki, ale napastnik główkował obok bramki.

7′ Po kilku pierwszych minutach lepsze wrażenie sprawia Atalanta.

5′ Rzut wolny dla Atalanty.

21:00
Zaczynamy!

20:55
Mecz zostanie rozegrany na Aviva Stadium w Dublinie. Obiekt ten może pomieścić prawie 52 tysiące kibiców.