Arsenal zdecydowanie lepszy od Brighton

Arsenal pokonał Brighton i awansował na pierwsze miejsce w tabeli Premier League. Ponad godzinę spędził na boisku Jakub Moder.

Havertz zdobył bramkę i zanotował asystę. (fot. Forum)

Polscy kibice ostrzyli sobie zęby na rywalizację między dwoma reprezentantami Polski. O ile jednak Moder znalazł się w podstawowym składzie Mew, o tyle Jakub Kiwior zasiadł na ławce rezerwowych i się z niej nie podniósł. To drugi mecz z rzędu, w którym obrońca nie wziął aktywnego udziału. Jego miejsce w jedenastce zajął Ołeksandr Zinczenko.

Moder przebywał na murawie do 63. minuty. Oddał jedno uderzenie z dystansu, ale nie zdobył swojej pierwszej bramki w Premier League.

Gole strzelali wyłącznie piłkarze Arsenalu. Zaczął Bukayo Saka, który w 33. minucie wykorzystał rzut karny. W 62. minucie na 2:0 podwyższył Kai Havertz. Wynik na 3:0 ustalił w 86. minucie Leandro Trossard.

Arsenal pozostaje niepokonany w lidze w 2024 roku. Zajmuje pierwsze miejsce w tabeli.