Arsenal gra z United! [zapis relacji]

Zaliczający fatalny sezon zespół Ten Haga może bardzo poważnie pokrzyżować plany Mikelowi Artecie. Arsenal, którego w tym sezonie zadowoli jedynie Mistrzostwo Anglii nie może pozwolić sobie na stratę punktów. Szykuję się kawał sportowego widowiska!

Koniec meczu!
Manchester United 0:1 Arsenal

90+4′
Bramkarz The Gunners za przedłużanie gry zostaje napomniany żółtą kartką.

90+4′
Garnacho w desperackiej próbie strzału z dystansu nie jest celny i od bramki Raya.

90+3′
Odegaard -> Jorginho
Partey -> Kiwior

90′
Sędzia dolicza aż 6. minut dodatkowego czasu. Tu jeszcze wszystko może się wydarzyć.

87′
Amrabat -> Eriksen
Wan-Bissaka -> Forson
Hojlund -> Wheatley

82′
Po starciu z Tomiyasu, Kobbie Mainoo potrzebuje pomocy medycznej. Wygląda jakby ucierpiało jego kolano.

82′
Świetna próba strzału Rice zza pola karnego. Jeszcze lepsza parada Onany, który wybija piłkę na rzut rożny.

81′
Zmiana:
Saka -> Gabriel Jesus

76′
McTominay wyprowadził dobrze zapowiadające się kontrę. Garnacho po wejściu w pole karne oddaje jednak strzał w boczną siatkę.

75′
Zmiana:
Evans -> Kambwala

71′
Arbiter główny po raz pierwszy sięga do kieszeni po żółtą kartkę. Kara idzie na konto Bukayo Saki.

68′
Słaba próba strzału Casemiro kończy prosto w rękach Rayi.

65′
Trener Arteta jako pierwszy decyduje się zmienić coś na boisku.
Trossard -> Martinelli

57′
The Gunners długo utrzymują się przy piłce wymieniając podania w linii obrony.

54′
Arsenal przetrzymał ataki United i teraz sam w dokładnie budowanych akcjach próbuje przejąć kontrolę nad spotkaniem.

48′
Diogo Dalot bardzo odważnie wdziera się za linię Arsenalu, ale kończy akcję bardzo niecelnym podaniem w pole karne.

46′
United zaczyna od niecelnego przerzutu Casemiro.

45′
Wracamy do gry. Minimalne prowadzenie Arsenalu wróży ciekawą drugą część meczu.

45′
Sędzia odgwizduje koniec pierwszej połowy.
Manchester United 0:1 Arsenal.

45+1′
Dalot niecelnie dogrywa w pole karne.

45′
Sędzia dolicza 3 minuty gry.

43′
Garnacho zagrywa dobre podanie w pole karne, ale Raya dobrze ustawiony i pewnie łapie piłkę.

42′
Garnacho podjął próbę dryblingu, ale przegrywa pojedynek.

37′
Amad Diallo potrzebuje pomocy medycznej po starciu fizycznym z rywalem.

33′
Niecelna próba McTominaya.

29′
Minimalnie pomylił się Ben White. Jego strzał z dystansu mija poprzeczkę o centymetry.

28′
Obrońcy United blokują uderzenie Tomiyasu.

24′
Sędzia Tierney odgwizduje faul Hojlunda i Arsenal wznawia ze stojącej piłki

20′
GOOOL! Arsenal roki krok w stronę Mistrzostwa! Havertz idealnie podaje w pole karne. Trossard dopełnia formalności i strzela bramkę! Arteta może być zadowolony z drużyny!