Arka Gdynia wygrywa z Odrą Opole!

Arka Gdynia była wyraźnie faworyzowana w drugim półfinale przeciwko Odrze Opole i pomorski zespół pewnie osiągnął swój cel. Arka pewnie wygrała i teraz czeka ją wielki finał baraży przeciwko Motorowi Lublin!

Arka Gdynia w bardzo pewnym stylu melduje się w finale barażów o awans do Ekstraklasy. Zawodnicy pod wodzą Wojciecha Łobodzińskiego od początku przeważali i nie dali żadnych szans Odrze Opole, wygrywając z nią 4:2.

Gdynianie od samego początku budowali wyraźną przewagę, jednak nie udawało się im skutecznie wykończyć akcji. W 35. minucie Odra miała swoją pierwszą akcję na połowie Arki… która zakończyła się bramką. Jiri Piroch wykorzystał podanie Borja Galana i goście nieoczekiwanie objęli prowadzenie.

Stracona bramka podziałała pobudzająco na Arkę, która pod koniec pierwszej połowy odrobiła i objęła prowadzenie za sprawą trafień Michała Boreckiego i Karola Czubaka.

W drugiej połowie gola samobójczego zdobył Jakub Szrek, natomiast w końcówce spotkania Olaf Kobacki postawił pieczątkę nad pewnym zwycięstwem Arki, zdobywając gola na 4:1. W ostatniej akcji meczu Piroch zdobył drugą bramkę dla Odry.

Wielki finał barażów o awans do PKO BP Ekstraklasa odbędzie się w niedziele, 2 czerwca. Motor Lublin zagra przeciwko Arce Gdynia.