1. liga: Piast wykorzystał potknięcie ŁKS-u

Piast Gliwice wykorzystał piątkowe potknięcie Łódzkiego Klubu Sportowego i odrobił do lidera tabeli 1. ligi dwa punkty. W sobotnim meczu 18. kolejki drużyna Marcina Brosza pokonała w Wodzisławiu tamtejszą Odrę 2:0.

Zespół z Gliwic, który ponownie wynajmuje stadion wodzisławian, wystąpił tym razem w roli gospodarza i pewnie wygrał z borykającą się z ogromnymi kłopotami organizacyjnymi Odrą. W 44. minucie rzut karny wykorzystał były gracz drużyny z ulicy Bogumińskiej, Bartosz Iwan, a w drugiej połowie wynik ustalił wypożyczony z Jagiellonii Białystok Brazylijczyk Maycon.

Zwycięstwo na inaugurację rundy odniosła także Flota Świnoujście, która 2:1 pokonała KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Oba gole dla gospodarzy strzelił Tomasz Ostalczyk, a dla KSZO trafił znany z występów na boiskach Ekstraklasy Wahan Geworgian.

Remisem 1:1 zakończył się z kolei mecz Sandecji Nowy Sącz z GKP Gorzów Wielkopolski. Bramki dla swoich ekip zdobyli Petar Borovicanin oraz Emil Drozdowicz.