Dzisiaj rozegrana została ostatnia kolejka ligi litewskiej. Co prawda Żalgiris Wilno przegrał swoje spotkanie, ale i tak sięgnął po mistrzostwo Litwy.
W ostatniej kolejce Żalgiris na własnym terenie zmierzył się z FK Suduva. Goście wywieźli z terenu ekipy z Wilna trzy punkty po zwycięstwie 3:1.
Mimo tej porażki Żalgiris sięgnął po miano najlepszej drużyny na Litwie. Drużyna prowadzona przez Marka Zuba zakończyła sezon przed FK Atlantas, który zgromadził o dwa punkty mniej.
Dla Żalgirisu jest to duży sukces. Zespół ten sięgnął po czwarte mistrzostwo Litwy w swojej historii, ale pierwsze od roku 1999.
Polski szkoleniowiec pracuje w litewskim klubie od sierpnia 2012 roku. Na swoim koncie ma mistrzostwo i wicemistrzostwo Litwy z Żalgirisem.
Media: Klaruje się przyszłość Lewandowskiego. Wtedy ma podpisać kontrakt
Robert Lewandowski niedawno wybrał się do Chicago, aby porozmawiać o ewentualnym transferze do tamtejszego klubu. Jak informuje „Kanał Sportowy”, wiele wskazuje na to, że Amerykanom udało się dopiąć swego.