Zenit walczył ambitnie, ale przegrał z Milanem

AC Milan fenomenalnie rozpoczął wyjazdowy mecz Ligi Mistrzów z Zenitem Sankt Petersburg. Później sytuacja włoskiej drużyny nieco się skomplikowała, ale rossoneri i tak zdołali wygrać.

Więcej na temat ligi włoskiej – KLIKNIJ!

W pierwszej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów AC Milan zremisował z Anderlechtem Bruksela, natomiast Zenit Sankt Petersburg przegrał z Malagą. Komplet punktów w dzisiejszym starciu był potrzebny obydwu drużynom.

Po pierwszych dwudziestu minutach wydawało się, że to AC Milan zainkasuje trzy punkty. Rossoneri w 12. minucie wyszli na prowadzenie. Emanuelson uderzał z rzutu wolnego, a piłka jeszcze odbiła się od muru i zaskoczyła bramkarza Zenitu. Cztery minuty później Stephan El Shaarawy, który okiwał kilku rywali, podwyższył wynik spotkania na 2:0.

Jeszcze w pierwszej połowie gospodarze zdobyli bramkę kontaktową. Hulk z kilku metrów wpakował futbolówkę do bramki Milanu. To trafienie dało jakąś nadzieję Zenitowi przed drugą połową.

Już w 49. minucie Roman Szirokow wyrównał na 2:2. Taki wynik utrzymywał się przez dłuższy czas. Jednak w 75. minucie Tomas Hubocan nieoczekiwanie wpakował futbolówkę do własnej bramki. Tym samym AC Milan wygrał 3:2 na trudnym terenie w Rosji.