Przejdź do treści
FOT. PAULA DUDA

Polska

Zbliża się trzecia edycja Pajor & Tarczyńska Visa Summer Cup 2024

W ostatni weekend czerwca w Uniejowie koło Łodzi odbędzie się trzecia edycja międzynarodowego turnieju Pajor & Tarczyńska Visa Summer Cup 2024, którego ambasadorkami są nowa napastniczka FC Barcelony Ewa Pajor i była reprezentantka Polski Agata Tarczyńska. W turnieju organizowanym przez Orły Polska Fundacja Promocji i Wspierania Sportu wystartuje 16 drużyn w tym goście z Czech i Niemiec.

FOT. PAULA DUDA

Od 28 do 30 czerwca na Kompleksie boisk im. Włodzimierza Smolarka w Uniejowie o miano najlepszej drużyny w turnieju „Pajor & Tarczyńska Visa Summer Cup 2024” rywalizować będzie 16 drużyn z Polski i Europu, wśród nich znalazły się m.in VfL Wolfsburg, Sparta Praga, Śląsk Wrocław, Diamonds Academy, czy Medyk Konin. Podobnie jak w poprzednich latach rywalizację z trybun śledzić będą ambasadorki turnieju Ewa Pajor i Agata Tarczyńska, które zgłosiły do udziału w turnieju swoją drużynę Pajor Tarczyńska Persil Team. – Chcemy dać szansę młodym piłkarkom, które z różnych powodów nie mają możliwości wystartowania w turnieju, dlatego powołałyśmy swoją drużynę – powiedziała Ewa Pajor. Możliwość zagrania w drużynie Ewy i Agaty cieszyła się ogromnym zainteresowaniem – Otrzymaliśmy ponad 40 zgłoszeń od młodych piłkarek, które chciały zagrać w naszej drużynie. Wyłonienie finalnego składu nie było dla nas łatwe, bo mogliśmy zaprosić do drużyny jednie 15 młodych piłkarek, a wszystkie, które się zgłosiły mają olbrzymi potencjał – dodała Agata Tarczyńska.

Organizowany cyklicznie od czerwca 2022 roku turniej systematycznie się rozrasta – To już trzecia letnia edycja naszego turnieju. Bardzo nam zależy, aby każda kolejna edycja turnieju była lepsza od poprzedniej. Dlatego bardzo się cieszymy, że w organizację tegorocznego turnieju zaangażowały się takie marki jak Visa, czy Persil, a nasze działania promocyjne wspiera tygodnik Piłka Nożna, TVP Sport i Polski Związek Piłki Nożnej – podsumowała Tarczyńska.

Turniej w Uniejowie to będzie świetna okazja, aby spotkać się z nową piłkarką FC Barcelona, poprosić o autograf czy zrobić sobie wspólne zdjęcie, a także porozmawiać o nowym rozdziale jej kariery. Promocja kobiecej piłki nożnej i sportu wśród dziewczynek to jeden z poza boiskowych celów Pajor. – Dobrze pamiętam swoje początki i pierwsze turnieje, w których brałam udział. Zależy mi na tym, żeby młode piłkarki przez trzy turniejowe dni cieszyły się tym, że mają okazję rywalizować z najlepszymi rówieśniczkami z kraju i zagranicy – dodała nowa piłkarka „Dumy Katalonii”.

Organizator turnieju Orły Polska Fundacja Promocji i Wspierania Sportu przygotował dla kibiców, którzy pojawią się na turnieju w Uniejowie całą mnóstwo atrakcji. – Podczas turnieju będziemy licytować gadżety z autografami znanych sportowców, mamy koszulki Ewy, Agaty, podpisane rękawice przez Joannę Jędrzejczyk, czy koszulkę z autografem Roberta Lewandowskiego. Dodatkowo przygotowaliśmy dla kibiców wiele konkursów i zabaw z nagrodami – podsumował prezes Orły Polska Fundacja Promocji i Wspierania Sportu Jakub Witek. Zapraszamy wszystkich w ostatni weekend czerwca do Uniejowa na turniej Pajor & Tarczyńska Visa Summer Cup 2024.

guest
0 komentarzy
Wbudowane opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze wydanie tygodnika PN

Nr 29/2024

Nr 29/2024