Zapis relacji Piast Gliwice – TSV Hartberg

Piast Gliwice powraca do europejskiej rywalizacji. Czy piłkarze Waldemara Fornalika pokonają austriacki TSV Hartberg i awansują do III. rundy kwalifikacji do fazy grupowej Ligi Europy? Zapraszamy do naszej relacji live.

Parzyszek trafi do siatki? (foto: 400mm.pl)

ZAPIS RELACJI NA ŻYWO

FT – KONIEC! Piast Gliwice melduje się w III. rundzie eliminacji do LE!

90+ – Co za pudło Żyry! Polak mógł podwyższyć prowadzenie, jednak zmarnował idealną okazję z kilku metrów od bramki.

90′ – Groźnie w polu karnym Piasta. Przyjezdni rzucili się do ataku, jednak Piast skutecznie oddala zagrożenie.

88′ – Zawodnicy Piasta spokojnie rozgrywają piłkę w środkowym sektorze boiska. Kilka minut dzieli ich od awansu!

85′ – GOOOOL! MICHAŁ ŻYRO TRAFIA DO SIATKI!

82′ – Patryk Lipski dośrodkowuje z rzutu wolnego, piłka nie znajduje żadnego adresata.

78′ – Steczyk wchodzi na plac gry w miejsce Vidy.

74′ – GOL! Goście znów wyrównują. Zawodnicy Piasta wyraźnie zdekoncentrowani w tej sytuacji.

70′ – Michał Żyro na boisku! Piotr Parzyszek schodzi z placu gry.

67′ – Gliwiczanie cofnęli się pod własną bramkę, jednak Austriacy nie przeprowadzają groźnych ataków.

61′ – GOOOOOL! PIAST ZNÓW PROWADZI! Sokołowski wykończył świetną akcję zespołu!

60′ – Pół godziny do końca. Czy zwycięzcę poznamy dopiero w dogrywce lub po konkursie rzutów karnych?

58′ – Jeden z zawodników TSV powalony w polu karnym Piasta. Sędzia nie dyktuje karnego.

56′ – Statystyka posiadania piłki: Piast – 44%, TSV – 56%

50′ – Kolejna okazja dla gospodarzy. Dobre dośrodkowanie w pole karne, jednak zabrakło tam zawodnika, który mógłby to wykończyć. Bardzo dobra gra polskiej drużyny po przerwie.

47′ – Piast szybko przeszedł do ofensywy. Dwa rzuty rożne dla gospodarzy, Sokołowski i Jodłowiec zamykali dośrodkowania Lipskiego.

46′ – Zaczęli!

HT – Koniec pierwszej połowy.

44′ – Kolejna sytuacja Piasta. Vida jednak nie utrzymał piłki w polu karnym

39′ – Dobra akcja Piasta. Podanie w pola karne Kączkowskiego i uderzenie Vidy z dogodnej pozycji. Niestety, niecelnie.

37′ – Austriacy idą za ciosem. Przyjezdni cały czas są w posiadaniu piłki i tworzą akcje na połowie rywala.

33′ – GOL! Niestety, goście doprowadzają do remisu.

31′ – Tempo spotkania wyraźnie spadło. Przy piłce cały czas gliwiczanie.

27′ – Statystyka sytuacji bramkowych: Piast – 3, TSV – 3

25′ – Dośrodkowanie Lipskiego w pole karne z rzutu wolnego, niestety żaden z jego kolegów nie zamknął skutecznie tego dośrodkowania.

20′ – Kolejne uderzenie Parzyszka. Napastnik bardzo aktywny w dzisiejszym meczu.

19′ – Mocny strzał Repa z dystansu. Piłka znacząco mija się z bramką gliwiczan.

17′ – Piast wyraźnie uskrzydlony po zdobytym golu. Polska drużyna cały czas atakuje.

13′ – PARZYSZEK! Świetne uderzenie polskiego zawodnika, Piast mógł prowadzić już dwoma golami!

10′ – GOOOOL! PIAST GLIWICE PROWADZI! Świetny rajd Konczkowskiego i mamy bramkę!

8′ – Świetna okazja Piasta. Parzyszek z bliskiej odległości uderza w bramkarza.

6′ – Przy piłce cały czas przyjezdni. Piast jednak kontroluje sytuacje i oddala piłkę od własnej bramki.

4′ – Mocne, ale niecelne uderzenie Parzyszka.

2′ – Piłkarze austriackiej drużyny podeszli pod pole karne Piasta. Silne uderzenie i piłka ląduje w bocznej siatce.

1′ – Pierwszy gwizdek sędziego, zaczęli!