ZABRZE 05.10.2024
MECZ PKO EKSTRAKLASA SEZON 2024/25  POLISH FOOTBALL TOP LEAGUE MATCH : GORNIK ZABRZE - ZAGLEBIE LUBIN
TOMASZ PIENKO RADOSC ZAGLEBIE

Polska Ekstraklasa

Zagłębie Lubin z pierwszą wygraną na wyjazdach w tym sezonie!

Górnik Zabrze niemal całą, drugą połowę grał w przewadze jednego zawodnika. To jednak nie wystarczyło, aby zdobyć jakiekolwiek punkty w drugim, sobotnim meczu 11. kolejki PKO BP Ekstraklasa. Zagłębie Lubin wygrywa swoją pierwszą delegację w tym sezonie.

Górnik Zabrze przegrał z Zagłębiem Lubin w 11. kolejce PKO BP Ekstraklasa. Dla zespołu z Lubina to pierwsze zwycięstwo w meczach wyjazdowych w trakcie obecnego sezonu.

Już od samego początku na Roosevelta nie było nudy. W pierwszych minutach Górnik wykreował kilka bardzo dobrych okazji, jednak żadnej z nich gospodarze nie zdołali wykorzystać. Najbliżej zdobycia bramki był
Taofeek Ismaheel, który oddał dwa, niecelne strzały na początku pierwszej części spotkania. Później doskonałą okazję miał Lukas Podolski, jednak piłka po jego uderzeniu minęła się z obramowaniem bramki.

W 32. minucie do siatki trafił Tomasz Pieńko. Młody zawodnik Zagłębia przyjął piłkę w bocznym sektorze boiska, wszedł z nią w pole karne i zaskoczył graczy Górnika, oddając celne uderzenie w kierunku bramki. Futbolówka prześlizgnęła się jeszcze przez rękawice Michała Szromnika, bramkarz Górnika mógł lepiej zachować się w tej sytuacji.

Lubinianie tuż przed przerwą mogli podwyższyć na 2:0, ale piłka po strzale Vaclava Sejka obiła poprzeczkę.

W drugiej połowie działo się już znacznie mniej, choć wyraźna przewaga optyczna należała do graczy Górnika. Od 49. minuty gospodarze grali w przewadze jednego zawodnika. Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Michał Nalepa.

82%

Posiadania piłki zanotował Górnik Zabrze w drugiej połowie spotkania

Mimo zdecydowanej przewagi w operowaniu piłką, Górnik Zabrze kompletnie nie przekuł tego w grę ofensywną. Zgodnie ze statystykami zabrzanie wypracowali aż 14 sytuacji bramkowych i tylko raz udało im się oddać celne uderzenie na bramkę przeciwników. Najlepszą sytuację w 85. minucie miał Lukas Ambros, uderzając z dystansu postawił stempel na poprzeczce.

Oba zespoły sąsiadują ze sobą w klasyfikacji PKO BP Ekstraklasa. Zagłębie Lubin wskoczyło na 10. pozycję, z kolei Górnik klasyfikowany jest o jedno miejsce niżej.