Julian Alvarez Atletico de Madrid looks on during the LaLiga match between Rayo Vallecano and Atl� tico Madrid at Campo de Futbol de Vallecas on September 22, 2024 in Madrid, Spain. Photo by Defodi-071_RAYATM20240922_112 *** Julian Alvarez Atletico de Madrid looks on during the LaLiga match between Rayo Vallecano and Atl� tico Madrid at Campo de Futbol de Vallecas on September 22, 2024 in Madrid, Spain Photo by Defodi 071 RAYATM20240922 112 Defodi-071,Image: 910982674, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Manu Reino/DeFodi Images / imago sport / Forum

Ligi w Europie La Liga

Wymęczona wygrana Atletico. Madrycki zespół nie rozpieszcza swoich kibiców

Atletico Madryt było o krok od tego, aby po raz kolejny w La Liga zgubić punkty. Dopiero po golu w ostatnich minutach meczu udało się dopisać komplet oczek po wygranej z CeltąVigo.

Atletico Madryt znów niczym się nie popisało i było bardzo bliskie, aby stracić punkty w rozgrywkach hiszpańskiej La Liga. Drużyna Diego Simeone ostatecznie wygrała z Celtą Vigo na wyjeździe 1:0, jednak znacznie lepiej na boisku prezentowali się gospodarze.

Szczególnie w pierwszej połowie przewaga na boisku zawodników z Vigo była bardzo wyraźna. Obie drużyny nie miały klarownych szans na zdobycie gola, ale wizualna przewaga stała po stronie gospodarzy.

W drugiej połowie przebieg meczu nieco się wyrównał, choć Atletico przez dłuższy czas było bezbarwne i ustępowało Celcie przez znaczną część meczu.

Dopiero w 90. minucie spotkania gola na wagę trzech punktów zdobył Julian Alvarez, wykorzystując dogranie Antoine’a Griezmanna.

Już za kilka dni Atletico Madryt zmierzy się z Realem Madryt w prestiżowych Derbach Madrytu. (MŁ)