Wygrana Romy

Daniele De Rossi poprowadził AS Romę do drugiego ligowego zwycięstwa z rzędu. Giallorossi wygrali dziś z Salernitaną.

Pierwsza połowa nie dostarczyła kibicom żadnych bramek. Gole padły dopiero po przerwie. W 51. minucie drużynę z Rzymu na prowadzenie wyprowadził Paulo Dybala. Argentyńczyk wykorzystał rzut karny. Kwadrans później przewagę gości powiększył Lorenzo Pellegrini. Przy trafieniu 27-latka asystował Rick Karsdorp.

Parę minuty później kontakt złapała Salernitana. Loum Tchaouna podał do Grigorisa Kastanosa, a ten zdobył bramkę na 1:2. Gospodarze nie zdołali jednak ruszyć po więcej goli.

Nicola Zalewski wszedł na boisko w 78. minucie. Zmienił Stephana El Shaarawiego.

Roma awansowała na 5. miejsce w tabeli. Drużyna z Salerno zaś pozostaje na ostatniej pozycji.