RADOM 01.06.2024
MIEDZYNARODOWY MECZ TOWARZYSKI U-21: POLSKA - MACEDONIA POLNOCNA 1:2 --- UNDER-21 INTERNATIONAL FRIENDLY FOOTBALL MATCH: POLAND - NORTH MACEDONIA 1:2
JAKUB LEWICKI  KAROL BORYS  ANTONI KLIMEK

Polska Reprezentacja Polski

Wygrana Orląt! Polska wygrywa z Bułgarami w eliminacjach do Euro U-21!

Reprezentacja Polski pod dowództwem Adama Majewskiego pokonała w Sofii Bułgarów 3:1. O zwycięstwie przesądziła druga połowa, w trakcie której "Orlęta" znacząco poprawiły swoją grę.

Polacy rewanżują się Bułgarom za czerwcową porażkę eliminacyjną! Tym razem drużyna Adama Majewskiego wygrała 3:1 na wyjeździe i znacząco poprawiła swoją sytuację w tabeli Grupy D w eliminacjach do Euro U-21. Mecz z wysokości trybun oglądał selekcjoner reprezentacji Polski – Michał Probierz.

W pierwszej połowie Polacy zagrali bardzo słabo. Nieznaczna przewaga była po ich stronie, ale prezentowali bardzo niską jakość. Na domiar złego, od 29. minuty gospodarze prowadzili 1:0 po trafieniu Emila Tsenova.

Po przerwie „Orlęta” grały znacznie lepiej i co najważniejsze, skuteczniej. Już w 52. minucie Filip Szymczak wyrównał stan meczu, kilka minut później trafienie na wagę prowadzenia zdobył Tomasz Pieńko.

Decydującego gola w 78. minucie trafił Jakub Kałuziński, wykorzystując rzut karny.

Polacy dopisują na konto bardzo ważne trzy punkty, które poprawiają ich sytuację w Grupie D. Liderem są Niemcy z 22 punktami na koncie. Polska jest na drugiej lokacie z czterema oczkami straty do Niemców i sześcioma przewagi nad Bułgarią.