Wyczekiwane przełamanie Borussii Dortmund

Borussia Dortmund po szeregu nieudanych spotkań znów wygrywa mecz w Bundeslidze. BVB ograło Darmstadt 3:0.

Po czterech meczach bez porażki, Borussia Dortmund wraca na szlak zwycięstw. Jeszcze przed starciem z Darmstadt zespół BVB miał przypiętą łatkę faworyta do zwycięstwa i zespół prowadzony przez Edina Terzicia zagrał zgodnie z oczekiwaniami.

W pierwszej połowie jedyną bramkę zdobył Julian Brandt, który skorzystał z precyzyjnego dogrania Jamie’ego BynoeGittensa.

Kilkanaście minut po wznowieniu na boisku pojawił się powracający do klubu Jadon Sancho. Angielski zawodnik udanie rozpoczął swoją drugą przygodę z BVB, bowiem w 77. minucie zaliczył asystę przy trafieniu Marco Reusa.

Wynik na 3:0 w samej końcówce ustanowił Youssoufa Moukoko.

Borussia wskoczyła na 5. miejsce w tabeli, ale różnica do prowadzących jest bardzo duża. Darmstadt jest na ostatnim miejscu i zamyka klasyfikację ligową.