Wisła uciekła spod topora

Polska 1 Liga

Wisła Kraków do 90. minuty remisowała ze Stalą Rzeszów 1:1. W doliczonym czasie mogła przegrać, ale w samej końcówce to ona przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Spotkanie w Rzeszowie lepiej rozpoczęło się dla gospodarzy. W 28. minucie do siatki trafił 20-letni Adrian Bukowski dla którego był to pierwszym mecz w tym sezonie w wyjściowym składzie i debiutancki gol w barwach Stali. Wyrównał tuż przed przerwą Angel Rodado, który tym samym, w snajperskiej klasyfikacji Fortuna I ligi dogonił Łukasza Sekulskiego z Wisły Płock (obaj mają po 12 trafień).

W drugiej odsłonie dominowała Wisła Kraków (trzy dogodne okazje), ale na prowadzenie mecz na swoją korzyść mogła przechylić Stal. W 91. minucie arbiter podyktował rzut karny, ale wprowadzony chwilę wcześniej Krzysztof Danielewicz (notabene były gracz Cracovii) nie potrafił go wykorzystać. Gdy wydawało się, że wiosna 2024 rozpocznie się od falstartu Białej Gwiazdy, w 96. minucie do bramki trafił Eneko Satrustegui.