Wielki comeback Wisły Kraków!

Z piekła do nieba – tak wyglądała droga Wisły Kraków w meczu ze Zniczem Pruszków. Biała Gwiazda przegrywała 0:2, ale odrobiła straty i wygrała 3:2 w meczu 28. kolejki pierwszej ligi.

(fot. Zuza Twardosz)

Wisła Kraków pokonała Znicz Pruszków i tym samym przełamała serię meczów bez wygranej na zapleczu Ekstraklasy. Biała Gwiazda po efektownej pogoni w drugiej części spotkania wygrała ze Zniczem Pruszków 3:2.

W pierwszej części Biała Gwiazda w ogóle nie istniała i Znicz Pruszków idealnie wykorzystał słabość rywala, wynik meczu szybko otworzył Krystian Tabara, nieco później do siatki trafił Paweł Moskwik i do przerwy pruszkowianie prowadzili 2:0.

W drugiej połowie Wisła absolutnie dominowała i miała pełną kontrolę nad meczem. Michał Żyro, Alan Uryga oraz Rodado trafiali do siatki i dzięki temu Biała Gwiazda efektownie odrobiła i ostatecznie wygrała ze Zniczem.

Sytuacja Wisły Kraków w tabeli się poprawiła. Krakowianie wykorzystali duży ścisk w tabeli i są teraz na 4. miejscu, tracąc 7 oczek do miejsc premiowanych bezpośrednim awansem do Ekstraklasy.

Znicz Pruszków wciąż nie potrafi znaleźć sposobu na zwycięstwo w pierwszej lidze. Zawodnicy Mariusza Misiury klasyfikowani są na 13. pozycji.